Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Agropodnikání v Česku
Obor Agropodnikání v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 38 škol – dohromady 1 244 míst.
- Škol
- 38
- 45 oborů · 1 244 míst
- Stačilo bodů – medián
- 23ze 100
- od 9 do 43
- Přihlášek na místo
- 2,0
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 227
- u 21 oborů
Na přijetí stačilo od 9 bodů (Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova) po 43 bodů (Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant); u poloviny oborů stačilo nejvýš 23 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 21 oborů (227 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 38 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 28 z 38 škol.
Agropodnikání podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Jihočeský kraj | 2 | 2 | 105 | 19 | 2,0 | 6 |
| Jihomoravský kraj | 4 | 4 | 123 | 21 | 1,8 | 34 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | 22 | 1,3 | 13 |
| Kraj Vysočina | 4 | 5 | 117 | 23 | 1,7 | 21 |
| Královéhradecký kraj | 2 | 2 | 90 | 16 | 2,0 | 17 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 22 | 43 | 1,2 | 6 |
| Moravskoslezský kraj | 4 | 4 | 105 | 21 | 2,2 | 16 |
| Olomoucký kraj | 3 | 5 | 90 | 22 | 2,7 | 0 |
| Pardubický kraj | 2 | 2 | 80 | 25,5 | 2,5 | 6 |
| Plzeňský kraj | 4 | 4 | 135 | 20 | 1,9 | 24 |
| Středočeský kraj | 6 | 10 | 210 | 26,5 | 2,2 | 59 |
| Ústecký kraj | 3 | 3 | 85 | 24 | 2,2 | 0 |
| Zlínský kraj | 2 | 2 | 52 | 23,5 | 1,7 | 25 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední škola hospodářská a lesnická, FrýdlantFrýdlant · internát | 22 | 1,2 | 43 | mírný převis | 49 | 6 |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PlasyPlasy · internát | 15 | 4,3 | 42 | mírný převis | 82 | – |
| Masarykova střední škola zemědělská a přírodovědná, OpavaOpava · internát | 30 | 3,3 | 40 | mírný převis | 59 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovBenešov · Podnikání v precizním zemědělství | 10 | 2,4 | 36 | mírný převis | 64 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovBenešov · Chov koní a jezdectví | 10 | 4,0 | 36 | mírný převis | 64 | – |
| Střední zemědělská škola a Základní školaBrandýs nad Labem-Stará Boleslav · Chov koní a jezdectví | 15 | 2,5 | 35 | mírný převis | 30 | – |
| Střední škola zemědělská, PřerovPřerov · Chovatel koní, jezdec · internát | 15 | 3,0 | 35 | mírný převis | 78 | – |
| Masarykova obch. a zeměděl. akademie Rakovník, SOŠRakovník | 30 | 1,7 | 31 | volné | 44 | 19 |
| Střední zemědělská škola a Střední odborná škola PoděbradyPoděbrady · internát | 30 | 3,2 | 28 | volné | 58 | – |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoStaré Město · Precizní zemědělství · internát | 22 | 1,2 | 27 | volné | 8 | 15 |
| Střední vinařská škola ValticeValtice · Na vinařskou turistiku a sommeliérství · internát | 40 | 1,2 | 27 | volné | 39 | 20 |
| Střední škola polytechnická VyškovVyškov · Ekologie | 30 | 1,9 | 27 | volné | 13 | 14 |
| Střední odborná škola, StříbroStříbro · internát | 30 | 1,9 | 26 | volné | 27 | 4 |
| Střední škola zemědělská a veterinární LanškrounLanškroun · internát | 30 | 2,7 | 26 | volné | 53 | – |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseDěčín · internát | 25 | 2,4 | 26 | volné | 53 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Agropodnikání v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 9 bodů (Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova) po 43 bodů (Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant). U poloviny oborů stačilo nejvýš 23 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant (Agropodnikání) – 43 bodů, 1,2 přihlášky na místo; Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy (Agropodnikání) – 42 bodů, 4,3 přihlášky na místo; Masarykova střední škola zemědělská a přírodovědná, Opava (Agropodnikání) – 40 bodů, 3,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Agropodnikání v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 21 oborů s 227 místy, nejvíc míst: Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Březnice (23 míst); Střední vinařská škola Valtice (20 míst); Masarykova obch. a zeměděl. akademie Rakovník, SOŠ (19 míst).
Kolik škol nabízí obor Agropodnikání v Česku?
Obor Agropodnikání v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 38 škol s 1 244 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.