Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Hotelnictví v Česku
Obor Hotelnictví v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 59 škol – dohromady 2 536 míst.
- Škol
- 59
- 62 oborů · 2 536 míst
- Stačilo bodů – medián
- 23,5ze 100
- od 9 do 39
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 495
- u 34 oborů
Na přijetí stačilo od 9 bodů (Hotelová škola s.r.o.) po 39 bodů (Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov); u poloviny oborů stačilo nejvýš 23,5 bodu ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 34 oborů (495 míst). Soukromé nebo církevní: 21 z 59 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 36 z 59 škol.
Hotelnictví podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 6 | 6 | 336 | 32 | 3,1 | 32 |
| Jihočeský kraj | 3 | 3 | 122 | 27 | 2,7 | 8 |
| Jihomoravský kraj | 7 | 7 | 317 | 30 | 1,7 | 98 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 90 | 14 | 1,5 | 21 |
| Kraj Vysočina | 5 | 5 | 178 | 23 | 1,5 | 62 |
| Královéhradecký kraj | 4 | 4 | 134 | 20 | 2,4 | 40 |
| Liberecký kraj | 3 | 3 | 90 | 34 | 4,1 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 8 | 10 | 374 | 16 | 1,6 | 60 |
| Olomoucký kraj | 3 | 3 | 120 | 23 | 2,0 | 37 |
| Pardubický kraj | 3 | 3 | 73 | 26 | 2,8 | 12 |
| Plzeňský kraj | 2 | 2 | 85 | 26,5 | 3,2 | 15 |
| Středočeský kraj | 6 | 6 | 245 | 25 | 2,7 | 39 |
| Ústecký kraj | 6 | 6 | 254 | 16 | 2,4 | 54 |
| Zlínský kraj | 2 | 3 | 118 | 22 | 3,1 | 17 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, TurnovTurnov · internát | 30 | 4,2 | 39 | mírný převis | 38 | – |
| Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.Praha | 34 | 3,9 | 38 | mírný převis | 52 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NeratoviceNymburk · internát | 30 | 1,7 | 36 | mírný převis | 10 | 24 |
| Střední škola hotelnictví a gastronomie SČMSD Praha, s.r.o.Praha | 15 | 2,6 | 35 | mírný převis | 18 | 9 |
| Gymnázium, střední odborná škola a Pražská taneční konzervatoř, s.r.o.Praha | 30 | 0,7 | 34 | volné | 32 | 23 |
| Střední škola gastronomie a služeb, LiberecLiberec | 30 | 5,2 | 34 | volné | 5 | – |
| Střední škola služeb a řemesel, StochovKladno · internát | 30 | 2,2 | 34 | volné | 3 | 15 |
| Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České BudějoviceČeské Budějovice · Hotelnictví a turismus · internát | 60 | 3,2 | 33 | volné | 68 | – |
| Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Znojmo, s.r.o.Znojmo · Hotelový management | 32 | 1,0 | 32 | volné | 42 | 20 |
| Hotelová škola, PlzeňPlzeň · Hotelnictví a cestovní ruch · internát | 60 | 3,9 | 31 | volné | 61 | – |
| Vyšší odborná škola a střední škola BoskoviceBoskovice · internát | 30 | 2,6 | 31 | volné | 37 | 9 |
| Smíchovská střední školaPraha | 64 | 2,9 | 30 | volné | 98 | – |
| Střední škola Brno, CharbulovaBrno | 60 | 2,3 | 30 | volné | 34 | 16 |
| Střední škola Slavkov – AusterlitzSlavkov u Brna · Hotelnictví a turismus · internát | 30 | 3,1 | 30 | volné | 8 | – |
| Střední škola gastronomie a hotelnictví Mladá Boleslav, s.r.o.Mladá Boleslav · Hotelnictví a turismus | 23 | 4,5 | 30 | volné | 70 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Hotelnictví v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 9 bodů (Hotelová škola s.r.o., Brno) po 39 bodů (Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov). U poloviny oborů stačilo nejvýš 23,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov (Hotelnictví) – 39 bodů, 4,2 přihlášky na místo; Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o., Praha (Hotelnictví) – 38 bodů, 3,9 přihlášky na místo; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Neratovice, Nymburk (Hotelnictví) – 36 bodů, 1,7 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Hotelnictví v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 34 oborů s 495 místy, nejvíc míst: Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o., Most (40 míst); Hotelová škola s.r.o., Brno (33 míst); Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník (32 míst).
Kolik škol nabízí obor Hotelnictví v Česku?
Obor Hotelnictví v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 59 škol s 2 536 místy. Soukromé nebo církevní jsou 21 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.