Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Kosmetické služby v Česku
Obor Kosmetické služby v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 38 škol – dohromady 970 míst.
- Škol
- 38
- 40 oborů · 970 míst
- Stačilo bodů – medián
- 26ze 100
- od 14 do 50
- Přihlášek na místo
- 4,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 55
- u 6 oborů
Na přijetí stačilo od 14 bodů (Soukromé střední odborné učiliště INDUSTRIA spol. s r.o.) po 50 bodů (Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4); u poloviny oborů stačilo nejvýš 26 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky byl 1 obor. Na jedno místo připadlo v průměru 4,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 6 oborů (55 míst). Soukromé nebo církevní: 12 z 38 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 17 z 38 škol.
Kosmetické služby podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 5 | 5 | 170 | 30 | 4,6 | 36 |
| Jihočeský kraj | 1 | 1 | 30 | 34 | 5,9 | 0 |
| Jihomoravský kraj | 3 | 4 | 119 | 32 | 4,5 | 7 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | 16 | 3,7 | 0 |
| Kraj Vysočina | 2 | 2 | 48 | 20,5 | 3,9 | 0 |
| Královéhradecký kraj | 3 | 3 | 57 | 27 | 5,1 | 0 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 30 | 31 | 6,5 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 3 | 3 | 71 | 26 | 5,2 | 0 |
| Olomoucký kraj | 3 | 4 | 65 | 34 | 4,6 | 3 |
| Pardubický kraj | 2 | 2 | 53 | 23 | 2,8 | 0 |
| Plzeňský kraj | 3 | 3 | 62 | 23 | 4,7 | 0 |
| Středočeský kraj | 4 | 4 | 98 | 24 | 3,9 | 4 |
| Ústecký kraj | 5 | 5 | 87 | 23 | 4,1 | 5 |
| Zlínský kraj | 2 | 2 | 50 | 25,5 | 4,0 | 0 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4Praha | 28 | 8,0 | 50 | těžké | 92 | – |
| Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a GymnáziumPraha | 30 | 7,5 | 44 | mírný převis | 44 | – |
| Střední škola gastronomie a služeb, PřerovPřerov · Vizážista | 16 | 4,4 | 37 | mírný převis | 53 | – |
| Střední odborná škola ProstějovProstějov | 20 | 5,4 | 35 | mírný převis | 33 | – |
| Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o.Brno · internát | 30 | 4,1 | 34 | volné | 36 | 7 |
| Střední škola obchodní, České BudějoviceČeské Budějovice · ŠVP: Kosmetička · internát | 30 | 5,9 | 34 | volné | 33 | – |
| SPŠ a SOŠDvůr Králové nad Labem · Kosmetika a vizážistika · internát | 15 | 5,0 | 33 | volné | 67 | – |
| Střední škola gastronomie a služeb, PřerovPřerov | 14 | 5,1 | 33 | volné | 53 | – |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekFrýdek-Místek · 69-41-L/01 Kosmetické služby | 15 | 5,5 | 33 | volné | 85 | – |
| Střední škola Brno, CharbulovaBrno | 60 | 5,4 | 32 | volné | 34 | – |
| Střední průmyslová škola JeseníkJeseník · internát | 15 | 3,4 | 31 | volné | 35 | 3 |
| Střední škola gastronomie a služeb, LiberecLiberec | 30 | 6,5 | 31 | volné | 5 | – |
| Gymnázium, střední odborná škola a Pražská taneční konzervatoř, s.r.o.Praha | 69 | 1,3 | 30 | volné | 32 | 36 |
| Střední škola managementu a služeb s.r.o.Praha · kosmetika, vizážistika | 28 | 4,4 | 30 | volné | 60 | – |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Litoměřice · internát | 15 | 3,2 | 29 | volné | 60 | 5 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Kosmetické služby v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 14 bodů (Soukromé střední odborné učiliště INDUSTRIA spol. s r.o., Litoměřice) po 50 bodů (Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4). U poloviny oborů stačilo nejvýš 26 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4 (Kosmetické služby) – 50 bodů, 8 přihlášek na místo; Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a Gymnázium, Praha (Kosmetické služby) – 44 bodů, 7,5 přihlášky na místo; Střední škola gastronomie a služeb, Přerov (Vizážista) – 37 bodů, 4,4 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Kosmetické služby v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 6 oborů s 55 místy, nejvíc míst: Gymnázium, střední odborná škola a Pražská taneční konzervatoř, s.r.o., Praha (36 míst); Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o., Brno (7 míst); Střední škola Pohoda s.r.o., Litoměřice (5 míst).
Kolik škol nabízí obor Kosmetické služby v Česku?
Obor Kosmetické služby v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 38 škol s 970 místy. Soukromé nebo církevní jsou 12 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obor Kosmetické služby přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 39 oborů, 1 obor ji nevyžadoval. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.