Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Operátor skladování v Česku
Obor Operátor skladování v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 24 škol – dohromady 531 míst.
- Škol
- 24
- 24 oborů · 531 míst
- Bez jednotné zkoušky
- 24
- z 24 oborů
- Přihlášek na místo
- 1,7
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 124
- u 18 oborů
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 1,7 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 18 oborů (124 míst). Soukromé nebo církevní: 2 z 24 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 14 z 24 škol.
Operátor skladování podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 1 | 1 | 30 | – | 1,7 | 10 |
| Jihočeský kraj | 2 | 2 | 50 | – | 1,0 | 6 |
| Jihomoravský kraj | 1 | 1 | 24 | – | 1,4 | 2 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 24 | – | 3,4 | 0 |
| Kraj Vysočina | 1 | 1 | 12 | – | 0,8 | 7 |
| Královéhradecký kraj | 1 | 1 | 24 | – | 1,1 | 0 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 12 | – | 2,1 | 3 |
| Moravskoslezský kraj | 2 | 2 | 44 | – | 1,0 | 23 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 30 | – | 2,0 | 12 |
| Plzeňský kraj | 2 | 2 | 45 | – | 1,8 | 7 |
| Středočeský kraj | 5 | 5 | 94 | – | 3,0 | 24 |
| Ústecký kraj | 4 | 4 | 122 | – | 1,0 | 25 |
| Zlínský kraj | 1 | 1 | 20 | – | 1,0 | 5 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Integrovaná střední škola, Vysoké nad JizerouVysoké nad Jizerou · internát | 12 | 2,1 | bez zkoušky | 50 | 3 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, KapliceKaplice · Operátor skladování logistik · internát | 20 | 1,4 | bez zkoušky | 46 | 3 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Mladá BoleslavMladá Boleslav · internát | 12 | 5,3 | bez zkoušky | 43 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NeratoviceNymburk · internát | 15 | 2,7 | bez zkoušky | 10 | 7 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NymburkNymburk · internát | 24 | 2,2 | bez zkoušky | ≈ průměr | 2 | |
| Střední odborná škola obchodu a služeb, OlomoucOlomouc | 15 | 1,9 | bez zkoušky | 100 | 8 | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceVrbičany · internát | 30 | 0,7 | bez zkoušky | 41 | 5 | |
| Střední průmyslová škola Třineckých železárenTřinec | 24 | 0,3 | bez zkoušky | 2 | 23 | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodUherský Brod · internát | 20 | 1,0 | bez zkoušky | 76 | 5 | |
| Střední průmyslová škola a Střední odborná škola, Rychnov nad KněžnouRychnov nad Kněžnou · internát | 24 | 1,1 | bez zkoušky | 8 | – | |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekFrýdek-Místek · 66-53-H/01 Operátor skladování | 20 | 2,0 | bez zkoušky | 85 | – | |
| Střední škola informatiky a finančních služeb, PlzeňPlzeň · internát | 30 | 1,6 | bez zkoušky | 74 | 7 | |
| Střední škola logistická DaloviceDalovice | 24 | 3,4 | bez zkoušky | 48 | – | |
| Střední škola obchodníPraha | 30 | 1,7 | bez zkoušky | 44 | 10 | |
| Střední škola polytechnická VyškovVyškov | 24 | 1,4 | bez zkoušky | 13 | 2 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Operátor skladování v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 18 oborů s 124 místy, nejvíc míst: Střední průmyslová škola Třineckých železáren (23 míst); Střední škola služeb a řemesel, Stochov, Kladno (15 míst); Střední škola obchodní, Praha (10 míst).
Kolik škol nabízí obor Operátor skladování v Česku?
Obor Operátor skladování v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 24 škol s 531 místy. Soukromé nebo církevní jsou 2 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obor Operátor skladování přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 24 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.