Lyceum · 78-42-M/02

Ekonomické lyceum – Českoslovanská AO Dr. E. Beneše, SOŠ

Obor Ekonomické lyceum na škole Českoslovanská AO Dr. E. Beneše, SOŠ: v roce 2026 648 přihlášek na 120 míst, přijato 120. Nejnižší výsledek přijatého byl 63…

Přihlášek na místo
5,4
648 přihlášek, 120 míst
Přijato v 1. kole
120
19 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
63ze 100
těžké
Průměr přijatých
76bodů
87. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Ekonomické lyceum

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 63, v průměru 76, nejvíc 92 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 5,5 5,5 Přihlášek na místo 2025: 2,5 2,5 Přihlášek na místo 2026: 5,4 5,4 Průměr přijatých 2024: 83,1 Průměr přijatých 2025: 71,5 Průměr přijatých 2026: 76,1 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 72 72 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 52 52 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 63 63
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 63 76,1 120 648 5,4 71,6 77,5
2025 52 71,5 120 296 2,5 59 81,9
2024 72 83,1 150 830 5,5 75,8 77,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 120 648 202 120 63 76 72.
2025, 1. kolo 120 296 125 116 52 72 59.
2024, 1. kolo 150 830 234 151 72 83 76.

Nepřijati v 1. kole 2026: 311 přijato na školu s vyšší prioritou, 179 pro nedostatek míst, 38 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 23
85–89
11 / 59
80–84
28 / 84
75–79
31 / 88
70–74
26 / 88
65–69
18 / 83
60–64
5 / 71
55–59
0 / 43
50–54
0 / 50
45–49
0 / 21
40–44
0 / 7
35–39
0 / 8
30–34
0 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Českoslovanská akademie obchodní, střední odborná škola, Praha 2 – Obchodní akademie86
  2. Obchodní akademie Dušní – Ekonomické lyceum77
  3. Obchodní akademie, Praha 10 – Ekonomické lyceum63
  4. Obchodní akademie Vinohradská – Ekonomické lyceum53
  5. Karlínská obchodní akademie – Obchodní akademie52
  6. Obchodní akademie Vinohradská – Obchodní akademie45
  7. Obchodní akademie Holešovice – Obchodní akademie30
  8. Střední odborná škola, Praha 5 – Veřejnosprávní činnost25
  9. Obchodní akademie Dušní – Obchodní akademie23
  10. Obchodní akademie a Gymnázium Bubeneč – Obchodní akademie22

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.