Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium Evolution, s.r.o.

Obor Gymnázium na škole Gymnázium Evolution, s.r.o.: v roce 2025 127 přihlášek na 27 míst, přijato 25. Nejnižší výsledek přijatého byl 69 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
4,7
127 přihlášek, 27 míst
Přijato v 1. kole
25
20 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
69ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
78bodů
93. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – obecné

Přijatí v 2025: nejméně 69, v průměru 78, nejvíc 90 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 84,7 Průměrný percentil uchazečů 2017: 56,4 56,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 59,7 59,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 60,9 60,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 74,5 74,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 77,7 77,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 83,2 83,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 69 78,3 27 127 4,7 84,7 83,2
2023 starý test – – – – – – 77,7
2022 starý test – – – – – – 74,5
2020 starý test – – – – – – 67,1
2019 starý test – – – – – – 60,9
2018 starý test – – – – – – 59,7
2017 starý test – – – – – – 56,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 27 127 43 25 69 78 85.

Nepřijati v 1. kole 2025: 64 přijato na školu s vyšší prioritou, 25 pro nedostatek míst, 11 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 6
85–89
3 / 5
80–84
7 / 11
75–79
5 / 8
70–74
4 / 6
65–69
4 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přijatí v 2024: nejméně 61, v průměru 80, nejvíc 97 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 60,7 Průměrný percentil uchazečů 2017: 56,4 56,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 59,7 59,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 60,9 60,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 74,5 74,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 77,7 77,7 Průměrný percentil uchazečů 2024: 72,6 72,6
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 61 80 27 90 3,3 60,7 72,6
2023 starý test – – – – – – 77,7
2022 starý test – – – – – – 74,5
2020 starý test – – – – – – 67,1
2019 starý test – – – – – – 60,9
2018 starý test – – – – – – 59,7
2017 starý test – – – – – – 56,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 27 90 35 27 61 80 61.

Nepřijati v 1. kole 2024: 25 přijato na školu s vyšší prioritou, 4 pro nedostatek míst, 34 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 6
85–89
3 / 5
80–84
7 / 11
75–79
5 / 8
70–74
4 / 6
65–69
4 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 66, v průměru 80, nejvíc 97 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 75,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 56,4 56,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 59,7 59,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 60,9 60,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 74,5 74,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 77,7 77,7 Průměrný percentil uchazečů 2026: 83,6 83,6
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 66 79,9 27 60 2,2 75,8 83,6
2023 starý test – – – – – – 77,7
2022 starý test – – – – – – 74,5
2020 starý test – – – – – – 67,1
2019 starý test – – – – – – 60,9
2018 starý test – – – – – – 59,7
2017 starý test – – – – – – 56,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 27 60 32 24 66 80 76.

Nepřijati v 1. kole 2026: 22 přijato na školu s vyšší prioritou, 4 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky, 3 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 6
85–89
3 / 5
80–84
7 / 11
75–79
5 / 8
70–74
4 / 6
65–69
4 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. EDUCAnet-gymn., SOŠ a ZŠ Praha, s.r.o. – Gymnázium14
  2. PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola – Gymnázium9
  3. GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o. – Gymnázium6
  4. Sunny Canadian IS-ZŠ a Gymnázium, s.r.o. – Gymnázium6
  5. Gymnázium FOSTRA International s.r.o. – Gymnázium5
  6. Gymnázium VICTORIA HIGH SCHOOL, s.r.o. – Gymnázium4
  7. MICHAEL - Střední škola, Gymnázium a Vyšší odborná škola, s.r.o. – Gymnázium4
  8. Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 – Gymnázium4
  9. Gymnázium Jana Keplera, Praha 6 – Gymnázium4
  10. Královské gymnázium Petrovice s.r.o. – Gymnázium4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.