Gymnázium · 79-41-K/81
Gymnázium – Gymnázium Evolution, s.r.o.
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Evolution, s.r.o.: v roce 2026 229 přihlášek na 26 míst, přijato 25. Nejnižší výsledek přijatého byl 72 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 8,8
- 229 přihlášek, 26 míst
- Přijato v 1. kole
- 25
- 11 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 72ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 86bodů
- 96. percentil
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – Všeobecné gymnázium (osmileté)
Přijatí v 2026: nejméně 72, v průměru 86, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 72 | 85,5 | 26 | 229 | 8,8 | 85,4 | 70,7 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,4 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,7 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 64,3 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 60,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 55,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 26 | 229 | 114 | 25 | 72 | 86 | 85. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 49 přijato na školu s vyšší prioritou, 113 pro nedostatek míst, 41 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – všeobecné (osmileté)
Přijatí v 2025: nejméně 67, v průměru 80, nejvíc 96 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 67 | 79,9 | 52 | 327 | 6,3 | 84 | 68,9 |
| 2024 | 62 | 82,8 | 26 | 253 | 9,7 | 59,8 | 63,6 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,4 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,7 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 64,3 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 60,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 55,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 52 | 327 | 127 | 54 | 67 | 80 | 84. |
| 2024, 1. kolo | 26 | 253 | 92 | 27 | 62 | 83 | 60. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 79 přijato na školu s vyšší prioritou, 118 pro nedostatek míst, 78 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola – Gymnázium51
- Gymnázium Duhovka s.r.o. – Gymnázium39
- Arcibiskupské gymnázium – Gymnázium27
- Gymnázium Christiana Dopplera – Gymnázium24
- Malostranské gymnázium, Praha 1 – Gymnázium23
- Gymnázium, Praha 10, Omská 1300 – Gymnázium16
- Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium16
- Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Gymnázium14
- Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2 – Gymnázium14
- Gymnázium Kodaňská a Střední odborná škola, a.s. – Gymnázium14
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.