Odborný obor s maturitou · 18-20-M/01

Informační technologie – VOŠ inf.studií a SŠ el.,multimédií a inf

Obor Informační technologie na škole VOŠ inf.studií a SŠ el.,multimédií a inf.

Přijímačky z 9. třídy

Informační technologie

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 2. kolo 11 110 55 11 63 71 64.
Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
0 / 6
80–84
0 / 5
75–79
0 / 10
65–69
3 / 9
60–64
5 / 13
55–59
3 / 7
50–54
6 / 12
45–49
5 / 11
40–44
2 / 8
35–39
0 / 8
30–34
0 / 8
25–29
0 / 11

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Informační technologie – Softwarové aplikace a programování

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 42, v průměru 57, nejvíc 96 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 5,9 5,9 Přihlášek na místo 2025: 4,3 4,3 Přihlášek na místo 2026: 4,9 4,9 Průměr přijatých 2024: 69,3 Průměr přijatých 2025: 60,5 Průměr přijatých 2026: 57,1 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 53 53 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 48 48 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 42 42
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 42 57,1 28 136 4,9 37,2 54,3
2025 48 60,5 28 120 4,3 51,9 59,5
2024 53 69,3 30 176 5,9 49,2 51,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 28 136 26 28 42 57 37.
2025, 1. kolo 28 120 33 27 48 61 52.
2024, 1. kolo 30 176 41 19 53 69 49.

Nepřijati v 1. kole 2026: 59 přijato na školu s vyšší prioritou, 27 pro nedostatek míst, 22 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
0 / 6
80–84
0 / 5
75–79
0 / 10
65–69
3 / 9
60–64
5 / 13
55–59
3 / 7
50–54
6 / 12
45–49
5 / 11
40–44
2 / 8
35–39
0 / 8
30–34
0 / 8
25–29
0 / 11

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední průmyslová škola na Proseku – Informační technologie32
  2. Soukromá střední škola výpočetní techniky s.r.o. – Informační technologie25
  3. Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 2 – Informační technologie21
  4. Střední průmyslová škola elektrotechnická a gymnázium V Úžlabině – Informační technologie17
  5. Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium – Informační technologie15
  6. Smíchovská střední škola – Informační technologie11
  7. Střední průmyslová škola a Gymnázium Na Třebešíně – Informační technologie11
  8. VOŠ a SPŠ elektrotechnická Fr. Křižíka – Informační technologie10
  9. SPŠ strojnická, škola hl.m. Prahy – Informační technologie9
  10. Soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA) Praha s.r.o. – Informační technologie9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.