Gymnázium · 79-41-K/81
Gymnázium – Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2: v roce 2026 530 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 74 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 8,8
- 530 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 60
- 11 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 74ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 82bodů
- 94. percentil
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium (osmileté)
Přijatí v 2026: nejméně 74, v průměru 82, nejvíc 98 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 81,9 | 60 | 530 | 8,8 | 87,7 | 61,1 |
| 2025 | 71 | 80,1 | 60 | 598 | 10,0 | 88,1 | 62,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 59,8 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 58,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 60,8 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,5 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 59,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 58,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 56,2 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 530 | 236 | 60 | 74 | 82 | 88. |
| 2025, 1. kolo | 60 | 598 | 233 | 60 | 71 | 80 | 88. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 85 přijato na školu s vyšší prioritou, 133 pro nedostatek míst, 252 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – Cesta k celoživotnímu vzdělávání (osmileté)
Přijatí v 2024: nejméně 77, v průměru 85, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 77 | 84,6 | 60 | 552 | 9,2 | 82,6 | 61,6 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 59,8 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 58,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 60,8 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,5 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 59,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 58,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 56,2 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 60 | 552 | 170 | 59 | 77 | 85 | 83. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 119 přijato na školu s vyšší prioritou, 343 pro nedostatek míst, 30 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Praha 10, Omská 1300 – Gymnázium246
- Křesťanské gymnázium – Gymnázium125
- Gymnázium Opatov, Praha 4 – Gymnázium105
- Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3 – Gymnázium64
- Gymnázium Elišky Krásnohorské – Gymnázium61
- Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Gymnázium56
- Arcibiskupské gymnázium – Gymnázium53
- Gymnázium Říčany – Gymnázium47
- Gymnázium prof. Jana Patočky, Praha 1 – Gymnázium30
- Gymnázium Christiana Dopplera – Gymnázium21
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.