Odborný obor s maturitou · 63-41-M/02

Obchodní akademie – VOŠ, SPŠ a OA

Obor Obchodní akademie na škole VOŠ, SPŠ a OA: v roce 2026 143 přihlášek na 60 míst, přijato 51. Nejnižší výsledek přijatého byl 24 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,4
143 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
51
36 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
24ze 100
volné
Průměr přijatých
49bodů
49. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 24, v průměru 49, nejvíc 77 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,5 2,5 Přihlášek na místo 2025: 2,3 2,3 Přihlášek na místo 2026: 2,4 2,4 Průměr přijatých 2024: 49,7 Průměr přijatých 2025: 47,6 Průměr přijatých 2026: 49,4 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 17 17 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 22 22 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 24 24
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 24 49,4 60 143 2,4 9,6 54,4
2025 22 47,6 60 140 2,3 7,2 52,3
2024 17 49,7 50 124 2,5 2,2 52,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 143 43 51 24 49 10.
2026, 2. kolo 8 19 5 3 – – –
2025, 1. kolo 60 140 40 47 22 48 7.
2025, 2. kolo 3 6 2 2 – – –
2024, 1. kolo 50 124 30 42 17 50 2.
2024, 2. kolo 8 13 4 3 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 85 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 6 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
5 / 7
65–69
1 / 9
60–64
2 / 16
55–59
4 / 17
50–54
10 / 17
45–49
14 / 26
40–44
4 / 17
35–39
7 / 9
30–34
2 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště Čáslav – Ekonomika a podnikání18
  2. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná Hora – Veřejnosprávní činnost17
  3. Gymnázium, Střední odborná škola pedagogická a Základní škola Čáslav – Gymnázium16
  4. Obchodní akademie, Kolín IV – Obchodní akademie13
  5. Střední škola informatiky a ekonomiky Kolín – Ekonomika a podnikání8
  6. Digital Academy - Obchodní akademie, s.r.o. – Obchodní akademie7
  7. Obchodní akademie, Vlašim – Obchodní akademie7
  8. VOŠ, SPŠ a JŠ s právem SJZ – Informační technologie7
  9. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná Hora – Kosmetické služby7
  10. VOŠ, SPŠ a JŠ s právem SJZ – Elektrotechnika6

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.