Odborný obor s maturitou · 23-45-M/01

Dopravní prostředky – VOŠ, SPŠ automobilní a technická

Obor Dopravní prostředky na škole VOŠ, SPŠ automobilní a technická: v roce 2026 41 přihlášek na 20 míst, přijato 20. Nejnižší výsledek přijatého byl 19 bodů…

Přihlášek na místo
2,1
41 přihlášek, 20 míst
Přijato v 1. kole
20
49 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
19ze 100
volné
Průměr přijatých
43bodů
38. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Dopravní prostředky – Diagnostika motorových vozidel

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 19, v průměru 43, nejvíc 66 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 4,2 4,2 Přihlášek na místo 2025: 5,4 5,4 Přihlášek na místo 2026: 2,1 2,1 Průměr přijatých 2024: 48,8 Průměr přijatých 2025: 45,7 Průměr přijatých 2026: 42,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 31 31 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 34 34 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 19 19
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 19 42,5 20 41 2,1 4,3 48,3
2025 34 45,7 15 81 5,4 26,4 45,8
2024 31 48,8 20 83 4,2 16,6 47,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 20 41 10 20 19 43 4.
2025, 1. kolo 15 81 23 15 34 46 26.
2024, 1. kolo 20 83 11 20 31 49 17.

Nepřijati v 1. kole 2026: 21 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
2 / 6
65–69
3 / 6
55–59
0 / 6
50–54
3 / 9
45–49
3 / 8
40–44
4 / 5
35–39
7 / 7
30–34
3 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Dopravní prostředky – Konstrukce a design vozidel

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 27, v průměru 51, nejvíc 78 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 4,8 4,8 Přihlášek na místo 2025: 2,8 2,8 Přihlášek na místo 2026: 2,6 2,6 Průměr přijatých 2024: 64 Průměr přijatých 2025: 44,5 Průměr přijatých 2026: 51 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 54 54 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 31 31 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 27 27
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 27 51 10 26 2,6 13,5 56,7
2025 31 44,5 10 28 2,8 21 45,4
2024 54 64 10 48 4,8 50,6 45,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 10 26 7 9 27 51 14.
2025, 1. kolo 10 28 8 10 31 45 21.
2024, 1. kolo 10 48 21 10 54 64 51.

Nepřijati v 1. kole 2026: 17 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
2 / 6
65–69
3 / 6
55–59
0 / 6
50–54
3 / 9
45–49
3 / 8
40–44
4 / 5
35–39
7 / 7
30–34
3 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, České Budějovice – Elektrotechnika6
  2. Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice – Stavebnictví3
  3. SOŠ elektrotechnická, COP – Mechanik elektrotechnik3
  4. Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice – Hotelnictví3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.