Odborný obor s maturitou · 37-41-M/01

Provoz a ekonomika dopravy – VOŠ, SPŠ automobilní a technická

Obor Provoz a ekonomika dopravy na škole VOŠ, SPŠ automobilní a technická: v roce 2026 111 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl…

Přihlášek na místo
3,7
111 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
27 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
23ze 100
volné
Průměr přijatých
44bodů
40. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Provoz a ekonomika dopravy – Management sportu a dopravy

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 23, v průměru 44, nejvíc 76 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,1 3,1 Přihlášek na místo 2025: 2,8 2,8 Přihlášek na místo 2026: 3,7 3,7 Průměr přijatých 2024: 48,3 Průměr přijatých 2025: 43,8 Průměr přijatých 2026: 43,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 28 28 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 25 25 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 23 23
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 23 43,5 30 111 3,7 8,3 47
2025 25 43,8 30 85 2,8 11,2 49
2024 28 48,3 30 93 3,1 12,6 43,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 111 38 30 23 44 8.
2025, 1. kolo 30 85 29 30 25 44 11.
2024, 1. kolo 30 93 28 30 28 48 13.

Nepřijati v 1. kole 2026: 50 přijato na školu s vyšší prioritou, 29 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
1 / 5
70–74
0 / 7
65–69
1 / 17
60–64
1 / 10
55–59
2 / 13
50–54
9 / 14
45–49
6 / 19
40–44
5 / 19
35–39
3 / 13
30–34
14 / 23
25–29
5 / 11
20–24
5 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Provoz a ekonomika dopravy

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 20, v průměru 36, nejvíc 69 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,6 1,6 Přihlášek na místo 2025: 2,9 2,9 Přihlášek na místo 2026: 2,4 2,4 Průměr přijatých 2024: 45,3 Průměr přijatých 2025: 41,5 Průměr přijatých 2026: 35,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 20 20 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 30 30 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 20 20
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 20 35,5 30 71 2,4 5,1 43,3
2025 30 41,5 20 57 2,9 19,2 44,7
2024 20 45,3 30 48 1,6 4,2 44,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 71 13 22 20 36 5.
2026, 2. kolo 9 25 10 9 22 32 7.
2025, 1. kolo 20 57 18 19 30 42 19.
2024, 1. kolo 30 48 12 19 20 45 4.
2024, 2. kolo 11 48 22 11 43 50 34.

Nepřijati v 1. kole 2026: 47 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
1 / 5
70–74
0 / 7
65–69
1 / 17
60–64
1 / 10
55–59
2 / 13
50–54
9 / 14
45–49
6 / 19
40–44
5 / 19
35–39
3 / 13
30–34
14 / 23
25–29
5 / 11
20–24
5 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 – Gymnázium se sportovní přípravou26
  2. Střední škola obchodní, České Budějovice – Ekonomika a podnikání18
  3. Obchodní akademie, České Budějovice – Obchodní akademie11
  4. Střední škola informatiky a právních studií – Bezpečnostně právní činnost11
  5. Střední škola obchodní, České Budějovice – Lyceum (režim pokusného ověřování)11
  6. Střední škola obchodní, České Budějovice – Cestovní ruch11
  7. Střední škola polytechnická, České Budějovice – Ekonomika a podnikání10
  8. SOŠ veter.,mech.a zahr. a JŠ s práv. SJZ – Mechanizace a služby8
  9. Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice – Stavebnictví8
  10. České reálné gymnázium s.r.o. – Gymnázium7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.