Nástavbové studium · 64-41-L/51

Podnikání – VOŠ, SPŠ automobilní a technická

Obor Podnikání na škole VOŠ, SPŠ automobilní a technická: v roce 2026 71 přihlášek na 22 míst, přijato 22. Nejnižší výsledek přijatého byl 23 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,2
71 přihlášek, 22 míst
Přijato v 1. kole
22
31 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
23ze 100
volné
Průměr přijatých
35bodů
27. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Podnikání – Dopravní provoz

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 23, v průměru 35, nejvíc 59 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 0,9 0,9 Přihlášek na místo 2025: 1,2 1,2 Přihlášek na místo 2026: 3,2 3,2 Průměr přijatých 2024: 28,5 Průměr přijatých 2025: 25,6 Průměr přijatých 2026: 35,4 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 19 19 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 12 12 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 23 23
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 23 35,4 22 71 3,2 8,3 21,5
2025 12 25,6 25 30 1,2 0,5 17,3
2024 19 28,5 24 22 0,9 3,5 21,1

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 22 71 27 22 23 35 8.
2025, 1. kolo 25 30 13 19 12 26 1.
2025, 2. kolo 3 20 11 3 – – –
2024, 1. kolo 24 22 6 6 19 29 4.
2024, 2. kolo 19 5 0 0 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 27 přijato na školu s vyšší prioritou, 22 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
45–49
6 / 15
40–44
6 / 13
35–39
12 / 31
30–34
12 / 33
25–29
4 / 42
20–24
2 / 24
15–19
0 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Podnikání

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 24, v průměru 39, nejvíc 55 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,8 2,8 Přihlášek na místo 2025: 5,4 5,4 Přihlášek na místo 2026: 7,1 7,1 Průměr přijatých 2024: 28,2 Průměr přijatých 2025: 36,9 Průměr přijatých 2026: 38,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 15 15 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 25 25 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 24 24
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 24 38,5 22 157 7,1 9,6 22,9
2025 25 36,9 25 135 5,4 11,2 23,6
2024 15 28,2 24 68 2,8 1,3 19,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 22 157 43 22 24 39 10.
2025, 1. kolo 25 135 31 24 25 37 11.
2024, 1. kolo 24 68 22 24 15 28 1.

Nepřijati v 1. kole 2026: 78 přijato na školu s vyšší prioritou, 55 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
45–49
6 / 15
40–44
6 / 13
35–39
12 / 31
30–34
12 / 33
25–29
4 / 42
20–24
2 / 24
15–19
0 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední škola polytechnická, České Budějovice – Podnikání85
  2. Střední škola obchodní, České Budějovice – Podnikání79
  3. OA, SOŠ a SOU – Podnikání18
  4. Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice – Gastronomie13
  5. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště – Podnikání10
  6. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kaplice – Bezpečnostní služby6
  7. Střední škola a Základní škola, Vimperk – Podnikání4
  8. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Písek – Podnikání3
  9. Střední škola Jeronýmova České Budějovice, s.r.o. – Podnikání3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.