Gymnázium · 79-41-K/81
Gymnázium – Gymnázium Cheb
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Cheb: v roce 2024 114 přihlášek na 60 míst, přijato 56. Nejnižší výsledek přijatého byl 33 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 1,9
- 114 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 56
- 49 % přihlášek
- Stačilo bodů (2024)
- 33ze 100
- volné
- Průměr přijatých
- 50bodů
- 40. percentil
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – Brána na VŠ (osmileté)
Přijatí v 2024: nejméně 33, v průměru 50, nejvíc 80 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33 | 50 | 60 | 114 | 1,9 | 13,5 | 32,9 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 35,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 36,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 34 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 37,8 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 42,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 40,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 40,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 60 | 114 | 79 | 56 | 33 | 50 | 14. |
| 2024, 2. kolo | 5 | 12 | 12 | 7 | 25 | 37 | 5. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 23 přijato na školu s vyšší prioritou, 30 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky, 4 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – Gymnázium CHeb - brána na VŠ (osmileté)
Přijatí v 2025: nejméně 27, v průměru 43, nejvíc 74 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27 | 42,9 | 60 | 142 | 2,4 | 16,4 | 40,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 35,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 36,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 34 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 37,8 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 42,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 40,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 40,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 60 | 142 | 90 | 64 | 27 | 43 | 16. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 40 přijato na školu s vyšší prioritou, 42 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – Gymnázium Cheb - Brána na VŠ (osmileté)
Přijatí v 2026: nejméně 29, v průměru 49, nejvíc 81 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 49,3 | 60 | 140 | 2,3 | 14,9 | 38,8 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 35,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 36,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 34 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 37,8 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 42,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 40,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 40,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 140 | 87 | 61 | 29 | 49 | 15. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 36 přijato na školu s vyšší prioritou, 44 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o. – Gymnázium62
- Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně – Gymnázium26
- Gymnázium Aš – Gymnázium20
- Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum – Gymnázium10
- První české gymnázium v Karlových Varech – Gymnázium7
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.