Gymnázium · 79-41-K/81

Gymnázium – Gymnázium Děčín

Obor Gymnázium na škole Gymnázium Děčín: v roce 2026 86 přihlášek na 31 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 35 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,8
86 přihlášek, 31 míst
Přijato v 1. kole
30
35 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
35ze 100
volné
Průměr přijatých
54bodů
58. percentil

Přijímačky z 5. třídy

Gymnázium – 79-41-K/81 (osmileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 35, v průměru 54, nejvíc 83 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 2,3 2,3 Přihlášek na místo 2026: 2,8 2,8 Průměr přijatých 2025: 50,3 Průměr přijatých 2026: 54,3 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 32 32 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 35 35
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 25,2 Percentil posledního přijatého 2026: 24,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 40,3 40,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 37,6 37,6 Průměrný percentil uchazečů 2019: 40,8 40,8 Průměrný percentil uchazečů 2020: 37,2 37,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 44,7 44,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 37,5 37,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 37,8 37,8 Průměrný percentil uchazečů 2025: 42,6 42,6 Průměrný percentil uchazečů 2026: 36,9 36,9
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 35 54,3 31 86 2,8 24,8 36,9
2025 32 50,3 30 70 2,3 25,2 42,6
2023 starý test – – – – – – 37,8
2022 starý test – – – – – – 37,5
2021 starý test – – – – – – 44,7
2020 starý test – – – – – – 37,2
2019 starý test – – – – – – 40,8
2018 starý test – – – – – – 37,6
2017 starý test – – – – – – 40,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 31 86 53 30 35 54 25.
2025, 1. kolo 30 70 48 30 32 50 25.

Nepřijati v 1. kole 2026: 22 přijato na školu s vyšší prioritou, 33 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
65–69
4 / 6
50–54
6 / 8
45–49
3 / 6
40–44
3 / 6
35–39
5 / 11
30–34
0 / 10
25–29
0 / 13
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 5. třídy

Gymnázium – všeobecné (osmileté)

Přijatí v 2024: nejméně 40, v průměru 55, nejvíc 85 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 23,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 40,3 40,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 37,6 37,6 Průměrný percentil uchazečů 2019: 40,8 40,8 Průměrný percentil uchazečů 2020: 37,2 37,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 44,7 44,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 37,5 37,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 37,8 37,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 31,5 31,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 40 55 30 77 2,6 23,4 31,5
2023 starý test – – – – – – 37,8
2022 starý test – – – – – – 37,5
2021 starý test – – – – – – 44,7
2020 starý test – – – – – – 37,2
2019 starý test – – – – – – 40,8
2018 starý test – – – – – – 37,6
2017 starý test – – – – – – 40,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 30 77 51 30 40 55 23.

Nepřijati v 1. kole 2024: 14 přijato na školu s vyšší prioritou, 32 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
65–69
4 / 6
50–54
6 / 8
45–49
3 / 6
40–44
3 / 6
35–39
5 / 11
30–34
0 / 10
25–29
0 / 13
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Základní škola T. G. Masaryka a gymnázium Česká Kamenice – Gymnázium41
  2. Gymnázium, Ústí nad Labem – Gymnázium13
  3. Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem – Gymnázium13

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.