Lyceum · 78-42-M/02
Ekonomické lyceum – OA, SOŠ a JŠ s pr. st. jaz. zk.
Obor Ekonomické lyceum na škole OA, SOŠ a JŠ s pr. st. jaz. zk.: v roce 2026 168 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 67 bodů ze…
- Přihlášek na místo
- 5,6
- 168 přihlášek, 30 míst
- Přijato v 1. kole
- 30
- 18 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 67ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 76bodů
- 87. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Ekonomické lyceum
Přijatí v 2026: nejméně 67, v průměru 76, nejvíc 94 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 76 | 30 | 168 | 5,6 | 77,2 | 77,8 |
| 2024 | 65 | 79,3 | 30 | 157 | 5,2 | 66,3 | 71,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 168 | 56 | 30 | 67 | 76 | 77. |
| 2024, 1. kolo | 30 | 157 | 56 | 30 | 65 | 79 | 66. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 89 přijato na školu s vyšší prioritou, 46 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Ekonomické lyceum – s rozšířenou výukou anglického jazyka
Přijatí v 2025: nejméně 55, v průměru 71, nejvíc 89 bodů ze 100.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 30 | 162 | 61 | 30 | 55 | 71 | 64. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 79 přijato na školu s vyšší prioritou, 48 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové – Gymnázium62
- Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové – Stavebnictví13
- OA, SPgŠ, VOŠ a JŠ s pr. SJZ – Ekonomické lyceum13
- Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov – Gymnázium12
- VOŠ zdravotnická a Střední zdrav. škola – Zdravotnické lyceum11
- Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř – Gymnázium10
- Biskupské gymnázium, círk. ZŠ, MŠ a ZUŠ – Gymnázium9
- OA, SPgŠ, VOŠ a JŠ s pr. SJZ – Lyceum (režim pokusného ověřování)8
- Obchodní akademie T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí – Ekonomické lyceum8
- Střední škola služeb, obchodu a gastronomie – Ekonomika a podnikání7
Ekonomické lyceum v Královéhradeckém kraji – další školy
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.