Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449: v roce 2026 167 přihlášek na 90 míst, přijato 90. Nejnižší výsledek přijatého byl 71 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 1,9
- 167 přihlášek, 90 míst
- Přijato v 1. kole
- 90
- 54 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 71ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 86bodů
- 95. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 71, v průměru 86, nejvíc 100 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 71 | 85,7 | 90 | 167 | 1,9 | 82,3 | 86,4 |
| 2025 | 73 | 83,1 | 90 | 236 | 2,6 | 89,1 | 85,5 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,7 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 82 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,8 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 90 | 167 | 124 | 90 | 71 | 86 | 82. |
| 2025, 1. kolo | 90 | 236 | 173 | 90 | 73 | 83 | 89. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 31 přijato na školu s vyšší prioritou, 44 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – ŠVP pro čtyřleté gymnázium
Přijatí v 2024: nejméně 82, v průměru 90, nejvíc 100 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 82 | 90,3 | 90 | 291 | 3,2 | 87,7 | 85,1 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,7 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 82 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,8 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,5 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 90 | 291 | 169 | 88 | 82 | 90 | 88. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 104 přijato na školu s vyšší prioritou, 90 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 – Gymnázium77
- Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim – Gymnázium41
- Obchodní akademie a JŠ s právem SJZ – Obchodní akademie24
- Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice – Gymnázium23
- Obchodní akademie, Chrudim – Obchodní akademie15
- AGYS - Anglické gymnázium a Střední odborná škola, s.r.o. – Gymnázium14
- Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové – Gymnázium12
- Sportovní gymnázium, Pardubice – Gymnázium se sportovní přípravou11
- Střední zdravotnická škola Pardubice – Lyceum (režim pokusného ověřování)9
- SPŠ elektrotechnická a VOŠ – Elektrotechnika9
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.