Odborný obor s maturitou · 63-41-M/02

Obchodní akademie – Obchodní akademie ELDO

Obor Obchodní akademie na škole Obchodní akademie ELDO: v roce 2025 131 přihlášek na 46 míst, přijato 32. Nejnižší výsledek přijatého byl 31 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,8
131 přihlášek, 46 míst
Přijato v 1. kole
32
24 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
31ze 100
volné
Průměr přijatých
43bodů
42. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie

Přijatí v 2025: nejméně 31, v průměru 43, nejvíc 59 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,7 1,7 Přihlášek na místo 2025: 2,8 2,8 Průměr přijatých 2024: 52,8 Průměr přijatých 2025: 42,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 36 36 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 31 31
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 31 42,5 46 131 2,8 21 47,3
2024 36 52,8 50 85 1,7 23,7 47,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 46 131 18 32 31 43 21.
2024, 1. kolo 50 85 11 29 36 53 24.

Nepřijati v 1. kole 2025: 69 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 30 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 9
65–69
2 / 13
60–64
5 / 17
55–59
6 / 21
50–54
8 / 19
45–49
3 / 11
40–44
7 / 17
35–39
4 / 12
30–34
0 / 9
25–29
0 / 10
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – Management sportu

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 35, v průměru 60, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,9 3,9 Přihlášek na místo 2026: 4,4 4,4 Průměr přijatých 2024: 57,8 Průměr přijatých 2026: 59,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 43 43 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 35 35
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 35 59,5 16 70 4,4 25,7 47,5
2024 43 57,8 20 77 3,9 34,1 42,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 16 70 19 16 35 60 26.
2024, 1. kolo 20 77 28 20 43 58 34.

Nepřijati v 1. kole 2026: 22 přijato na školu s vyšší prioritou, 14 pro nedostatek míst, 18 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 9
65–69
2 / 13
60–64
5 / 17
55–59
6 / 21
50–54
8 / 19
45–49
3 / 11
40–44
7 / 17
35–39
4 / 12
30–34
0 / 9
25–29
0 / 10
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 35, v průměru 47, nejvíc 62 bodů ze 100.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 32 100 9 20 35 47 26.
2026, 2. kolo 8 41 16 8 39 53 32.

Nepřijati v 1. kole 2026: 54 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 24 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 9
65–69
2 / 13
60–64
5 / 17
55–59
6 / 21
50–54
8 / 19
45–49
3 / 11
40–44
7 / 17
35–39
4 / 12
30–34
0 / 9
25–29
0 / 10
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská – Obchodní akademie28
  2. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, Brno – Gymnázium se sportovní přípravou25
  3. Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská – Ekonomické lyceum13
  4. Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova – Ekonomika a podnikání10
  5. Bezpečnostně právní akademie Brno, s.r.o., střední škola – Bezpečnostně právní činnost8
  6. Hotelová škola s.r.o. – Obchodní akademie7
  7. TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Brno, s.r.o. – Bezpečnostně právní činnost7
  8. Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o. – Masér sportovní a rekondiční7
  9. Střední škola Brno, Charbulova – Kosmetické služby6
  10. Moravské gymnázium Brno s.r.o. – Gymnázium6

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.