Lyceum · 78-42-M/03

Pedagogické lyceum – Obchodní akademie ELDO

Obor Pedagogické lyceum na škole Obchodní akademie ELDO: v roce 2026 130 přihlášek na 52 míst, přijato 49. Nejnižší výsledek přijatého byl 33 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,5
130 přihlášek, 52 míst
Přijato v 1. kole
49
38 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
33ze 100
volné
Průměr přijatých
53bodů
55. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Pedagogické lyceum

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 33, v průměru 53, nejvíc 79 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,7 1,7 Přihlášek na místo 2025: 3,2 3,2 Přihlášek na místo 2026: 2,5 2,5 Průměr přijatých 2024: 53,7 Průměr přijatých 2025: 49,7 Průměr přijatých 2026: 53,3 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 32 32 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 32 32 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 33 33
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 33 53,3 52 130 2,5 22,5 55,5
2025 32 49,7 46 147 3,2 22,8 55,5
2024 32 53,7 60 103 1,7 18 48,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 52 130 42 49 33 53 23.
2025, 1. kolo 46 147 30 45 32 50 23.
2024, 1. kolo 60 103 35 53 32 54 18.
2024, 2. kolo 3 14 7 3 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 56 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 24 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
75–79
1 / 6
70–74
6 / 13
65–69
5 / 12
60–64
1 / 7
55–59
9 / 17
50–54
5 / 15
45–49
7 / 10
40–44
11 / 13
35–39
4 / 13
30–34
1 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Cyrilometodějské gymnázium, SPedŠ a MŠ Brno – Pedagogické lyceum22
  2. Střední odborná škola MORAVA – Pedagogické lyceum16
  3. Akademie ped., soc. a hot. - SOŠ, s.r.o. – Předškolní a mimoškolní pedagogika15
  4. Cyrilometodějské gymnázium, SPedŠ a MŠ Brno – Předškolní a mimoškolní pedagogika12
  5. Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova – Sociální činnost10
  6. Střední škola Brno, Charbulova – Cestovní ruch6
  7. Střední škola Brno, Charbulova – Kosmetické služby6
  8. Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o. – Kosmetické služby5
  9. PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola – Předškolní a mimoškolní pedagogika4
  10. Gymnázium Brno, Elgartova – Gymnázium4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.