Odborný obor s maturitou · 39-41-L/02

Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení – Střední škola polytechnická Kyjov

Obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení na škole Střední škola polytechnická Kyjov: v roce 2026 44 přihlášek na 30 míst, přijato 27…

Přihlášek na místo
1,5
44 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
27
61 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
20ze 100
volné
Průměr přijatých
37bodů
30. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení – Instalatér

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 20, v průměru 37, nejvíc 58 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,3 1,3 Přihlášek na místo 2025: 1,5 1,5 Přihlášek na místo 2026: 1,5 1,5 Průměr přijatých 2024: 38 Průměr přijatých 2025: 32,2 Průměr přijatých 2026: 37,3 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 21 21 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 16 16 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 20 20
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOU technické (maturitní obory))

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 5,1 Percentil posledního přijatého 2025: 1,9 Percentil posledního přijatého 2026: 5,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 37,4 37,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 36 36 Průměrný percentil uchazečů 2019: 31,8 31,8 Průměrný percentil uchazečů 2020: 34,1 34,1 Průměrný percentil uchazečů 2021: 29,9 29,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 35,1 35,1 Průměrný percentil uchazečů 2023: 30,8 30,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 38,3 38,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 36,4 36,4 Průměrný percentil uchazečů 2026: 33,3 33,3
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOU technické (maturitní obory)“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 20 37,3 30 44 1,5 5,1 33,3
2025 16 32,2 30 46 1,5 1,9 36,4
2024 21 38 30 38 1,3 5,1 38,3
2023 starý test – – – – – – 30,8
2022 starý test – – – – – – 35,1
2021 starý test – – – – – – 29,9
2020 starý test – – – – – – 34,1
2019 starý test – – – – – – 31,8
2018 starý test – – – – – – 36
2017 starý test – – – – – – 37,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 44 20 27 20 37 5.
2026, 2. kolo 3 4 2 2 – – –
2025, 1. kolo 30 46 18 22 16 32 2.
2025, 2. kolo 8 10 4 4 – – –
2024, 1. kolo 30 38 16 18 21 38 5.
2024, 2. kolo 11 3 1 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 15 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
45–49
4 / 6
40–44
6 / 7
35–39
6 / 7
30–34
6 / 9
25–29
3 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední škola Strážnice – Strojírenství6
  2. Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice – Mechanik elektrotechnik5
  3. Integrovaná střední škola Hodonín – Mechanik strojů a zařízení4
  4. Střední škola polytechnická Brno, Jílová – Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení3
  5. Obchodní akademie a střední škola polytechnická Veselí nad Moravou – Elektromechanik pro zařízení a přístroje3
  6. Střední škola průmyslová a umělecká Hodonín – Stavebnictví3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.