Nástavbové studium · 23-43-L/51

Provozní technika – Střední škola polytechnická, Olomouc

Obor Provozní technika na škole Střední škola polytechnická, Olomouc: v roce 2026 31 přihlášek na 30 míst, přijato 19. Nejnižší výsledek přijatého byl 12 bodů…

Přihlášek na místo
1,0
31 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
19
61 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
12ze 100
volné
Průměr přijatých
30bodů
20. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Provozní technika

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 12, v průměru 30, nejvíc 57 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,1 1,1 Přihlášek na místo 2025: 0,8 0,8 Přihlášek na místo 2026: 1,0 1,0 Průměr přijatých 2024: 32,6 Průměr přijatých 2026: 30,1 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 18 18 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 12 12
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, nástavba technická)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 2,8 Percentil posledního přijatého 2026: 0,6 Průměrný percentil uchazečů 2017: 18,5 18,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 17,7 17,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 13,8 13,8 Průměrný percentil uchazečů 2020: 21,3 21,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 15,7 15,7 Průměrný percentil uchazečů 2023: 23,3 23,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 24,1 24,1 Průměrný percentil uchazečů 2025: 25,8 25,8 Průměrný percentil uchazečů 2026: 19,8 19,8
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „nástavba technická“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 12 30,1 30 31 1,0 0,6 19,8
2025 – – 30 24 0,8 – 25,8
2024 18 32,6 17 18 1,1 2,8 24,1
2023 starý test – – – – – – 23,3
2022 starý test – – – – – – 15,7
2020 starý test – – – – – – 21,3
2019 starý test – – – – – – 13,8
2018 starý test – – – – – – 17,7
2017 starý test – – – – – – 18,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 31 15 19 12 30 1.
2025, 1. kolo 30 24 12 4 – – –
2025, 2. kolo 26 5 2 1 – – –
2024, 1. kolo 17 18 10 11 18 33 3.
2024, 2. kolo 19 – – – – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 8 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední škola zemědělská a zahradnická, Olomouc – Podnikání12
  2. Střední odborná škola lesnická a strojírenská Šternberk – Podnikání7
  3. Střední škola technických profesí Olomouc – Podnikání6
  4. Střední škola technických profesí Olomouc – Elektrikář - silnoproud3
  5. Střední škola zemědělská, Přerov – Mechanizace zemědělství a lesního hospodářství3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.