Odborný obor s maturitou · 53-41-M/03
Praktická sestra – Střední zdravotnická škola, Karviná
Obor Praktická sestra na škole Střední zdravotnická škola, Karviná: v roce 2026 166 přihlášek na 58 míst, přijato 57. Nejnižší výsledek přijatého byl 15 bodů…
- Přihlášek na místo
- 2,9
- 166 přihlášek, 58 míst
- Přijato v 1. kole
- 57
- 34 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 15ze 100
- volné
- Průměr přijatých
- 41bodů
- 36. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Praktická sestra
Přijatí v 2026: nejméně 15, v průměru 41, nejvíc 71 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 40,9 | 58 | 166 | 2,9 | 1,6 | 36,4 |
| 2025 | 20 | 40,9 | 60 | 160 | 2,7 | 5 | 32,2 |
| 2024 | 25 | 46,3 | 60 | 158 | 2,6 | 9,1 | 35,8 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 58 | 166 | 63 | 57 | 15 | 41 | 2. |
| 2025, 1. kolo | 60 | 160 | 85 | 60 | 20 | 41 | 5. |
| 2024, 1. kolo | 60 | 158 | 72 | 60 | 25 | 46 | 9. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 78 přijato na školu s vyšší prioritou, 30 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- AGEL SZdzrŠ a VOŠ zdravotnická s.r.o. – Praktická sestra58
- Střední zdravotnická škola, Frýdek-Místek – Praktická sestra30
- Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava – Praktická sestra21
- Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOL – Předškolní a mimoškolní pedagogika14
- Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá – Kosmetické služby13
- Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá – Pedagogické lyceum11
- Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá – Sociální činnost10
- Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o. – Hotelnictví8
- Gymnázium, Havířov-Podlesí – Gymnázium6
- Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o. – Bezpečnostně právní činnost6
Praktická sestra v Moravskoslezském kraji – další školy
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.