Mateřská škola · základní škola · střední škola · vyšší odborná škola · krajská
VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ
VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ je krajská škola (MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ) v Hradci Králové. Do mateřské školy chodí 116 dětí z 133 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 193 žáků z 302 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 149 žáků z 160 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Reprodukční grafik pro média hlásilo 11 uchazečů na 7 míst; poslední přijatý měl 22 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 34. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 149
- z 160 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 22bodů ze 100
- Reprodukční grafik pro média · volné
- Maturita ČJ 2026
- 34.percentil
- úspěšnost 82 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 11/2024
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Vyšší odborná škola, Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Štefánikova 549
- Adresa ředitelství
- Štefánikova 549/27, 500 11 Hradec Králové
- Zřizovatel
- Královéhradecký kraj
- Web
- www.neslhk.com
- IČO
- 62690361
- RED_IZO
- 600024016
Místa výuky
- MŠ: Brněnská 268/16, 500 06 Hradec Králové (pro žáky se zdravotním postižením)
- MŠ: Šimkova 879/11, 500 03 Hradec Králové (pro žáky se zdravotním postižením)
- MŠ: Štefánikova 549/27, 500 11 Hradec Králové (pro žáky se zdravotním postižením)
- ZŠ: Štefánikova 549/27, 500 11 Hradec Králové (pro žáky se zdravotním postižením)
- SŠ: Štefánikova 549/27, 500 11 Hradec Králové (pro žáky se zdravotním postižením)
- VOŠ: Štefánikova 549/27, 500 11 Hradec Králové
Dny otevřených dveří a služby
Škola uvádí: DOD: 27.11.2026, 7.12.2026, 15.1.2027 Informace o škole: škola zřízena podle § 16 Školského zákona, všichni uchazeči o studium musí mít doporučení ŠPZ jako přílohu k přihlášce ke studiu.
- Ubytování
- ano (domov mládeže / internát)
- Stravování
- ano
- Jazyky
- angličtina
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
4/100
Lepší než 4 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 1–9.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 6/100
čeština 28. percentil · angličtina 20. percentil · úspěšnost 74,6 % · 30 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno
Chybí srovnatelné ročníky uchazečů (přijímačky 2017–2023) nebo jde o uměleckou školu.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 29/100
0,6 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 66 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 39/100
kvalifikovaní učitelé 30 % úvazků · 6,5 žáka na třídu
- V Česku
- 742. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Královéhradecký kraj
- 44. místo ze všech 45 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: nedostatek dat
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
16/100
Lepší než 16 % speciálních mateřských škol. Odhad s nejistotou: 12–27.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 59 % | 73 % | lepší než 7 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 9,7 | 9,0 | lepší než 52 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 4,4 | 4,6 | lepší než 52 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 87 % | 91 % | lepší než 64 % |
Dětí mladších 3 let: 5,2 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 85. místo ze všech 101 speciálních mateřských škol
- Královéhradecký kraj
- 8. místo ze všech 8 v kraji
- Skupina
- Speciální mateřské školy
Základní škola
23/100
Lepší než 23 % speciálních a praktických základních škol. Odhad s nejistotou: 10–37.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 70 % | 81 % | lepší než 23 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 8,0 | 7,9 | lepší než 50 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 4,7 | 6,1 | lepší než 52 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 64 % | 79 % | lepší než 45 % |
- V Česku
- 243. místo ze všech 316 speciálních a praktických základních škol
- Královéhradecký kraj
- 20. místo ze všech 22 v kraji
- Skupina
- Speciální a praktické základní školy
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 062690361 · 2025/26 | 133 | 11687 % kapacity | 12 | 9,7 | 26,2 | 40,6 % |
| Základní školaIZO 110013417 · 2025/26 | 302 | 19364 % kapacity | 24 | 8,0nejvíc 14 | 40,9 | 29,7 % |
| Střední školaIZO 110013450 · 2025/26 | 160 | 14993 % kapacity | 23 | 6,5nejvíc 9 | 39,6 | 69,7 % |
| Vyšší odborná školaIZO 181078520 | 84 | – | – | – | – | – |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Potravinářská výroba – Cukrářské práce29-51-E/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 5 | 6 | 3 | 3 | bez JPZ | – | 2024: – | |
| Pekař29-53-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 7 | 3 | 1 | 1 | bez JPZ | – | ||
| Cukrář29-54-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 7 | 8 | 4 | 5 | bez JPZ | – | 2025: – | |
| Nábytkářská a dřevařská výroba33-42-L/51 · 2 roky Přidat do přihlášky | 6 | 6 | 5 | 4 | málo dat | – | ||
| Truhlář33-56-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 7 | 12 | 4 | 5 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Reprodukční grafik34-53-H/01 · 3 roky | 7 | 17 | 10 | 7 | bez JPZ | – | ||
| Reprodukční grafik pro média34-53-L/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 7 | 11 | 5 | 5 | 22 | 32 | volné | 2025: 17 2024: 18 |
| Podnikání64-41-L/51 · 2 roky Přidat do přihlášky | 4 | 7 | 3 | 3 | málo dat | – | 2024: 22 | |
| Stravovací a ubytovací služby – Kuchařské práce65-51-E/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 5 | 6 | 1 | 1 | bez JPZ | – | 2024: – | |
| Kuchař - číšník – Kuchař65-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 7 | 7 | 0 | 0 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Předškolní a mimoškolní pedagogika75-31-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 6 | 7 | 3 | 3 | málo dat | – | 2025: – 2024: – |
|
| Umělecký truhlář a řezbář – Umělecký truhlář82-51-H/02 · 3 roky | 2 | 5 | 1 | 1 | bez JPZ | – |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)
- Reprodukční grafik pro média
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Reprodukční grafik pro média | 22 | 17 | 18 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 11 | 81,8 % | 34. | – | – |
| 2025jaro + podzim | málo dat | ||||
| 2024jaro + podzim | 14 | 78,6 % | 25. | – | – |
| 2023jaro + podzim | málo dat | ||||
| 2022jaro + podzim | málo dat | ||||
| 2021jaro + podzim | málo dat | ||||
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 193 obcí, ve kterých žije 18 112 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Pardubice (23 min), Jaroměř (24 min), Holice (25 min), Týniště nad Orlicí (26 min), Třebechovice pod Orebem (19 min), Chlumec nad Cidlinou (30 min), Sezemice (22 min), Lázně Bohdaneč (25 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky s.r.o.
VOŠ soukromá 2,2 km250povolená kapacita
-
VOŠ zdravotnická a Střední zdrav. škola
VOŠ 2,8 km440povolená kapacita
-
OA, SPgŠ, VOŠ a JŠ s pr. SJZ
VOŠ soukromá 4,0 km60povolená kapacita
-
SPŠ elektrotechnická a VOŠ
VOŠ 16,8 km200povolená kapacita
-
Vyšší odborná škola - Diplomovaný oční technik, s.r.o.
VOŠ soukromá 17,2 km90povolená kapacita
-
270povolená kapacita
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.