Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Loučovice

Základní škola a Mateřská škola Loučovice je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Loučovicích. Do mateřské školy chodí 35 dětí z 56 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 129 žáků z 302 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
129
z 302 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
3/2026
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Loučovice
Adresa ředitelství
Loučovice 231, 382 76 Loučovice
Zřizovatel
Obec Loučovice
IČO
00583677
RED_IZO
600059138

Místa výuky

  • MŠ: Loučovice 281, 382 76 Loučovice
  • ZŠ: Loučovice 231, 382 76 Loučovice
  • ZŠ: Loučovice 281, 382 76 Loučovice (základní škola speciální)

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

podprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 0–58 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 85 % 89 % lepší než 16 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 17,5 19,3 lepší než 75 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 10,8 10,0 lepší než 27 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 63 % 75 % lepší než 10 %

Dětí mladších 3 let: 0,0 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
4681. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Jihočeský kraj
283. místo ze všech 321 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

49/100

průměr

Lepší než 49 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 36–63.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 72 % 93 % lepší než 8 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 11,7 17,9 lepší než 93 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 9,2 12,5 lepší než 93 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 43 % 70 % lepší než 5 %
V Česku
1267. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Jihočeský kraj
114. místo ze všech 162 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107531984 · 2025/26 56 3563 % kapacity 2 17,5 3,3 15,4 %
Základní školaIZO 000583677 · 2025/26 302 12943 % kapacity 11 11,7nejvíc 18 14,1 27,8 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a Mateřská škola Lipno nad Vltavou

    Lipno nad Vltavou 38, 382 78 Lipno nad Vltavou

    ZŠ družina Podmínky 822,7 km

    53žáků · 13,3 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola Vyšší Brod

    Náměstí 58, 382 73 Vyšší Brod

    ZŠ družina Podmínky 104,1 km

    276žáků · 19,7 na třídu

  3. Základní škola a Mateřská škola Frymburk

    Frymburk 112, 382 79 Frymburk

    ZŠ družina Podmínky 608,3 km

    220žáků · 18,3 na třídu

  4. Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola Horní Dvořiště

    Český Heršlák 52, 382 41 Horní Dvořiště

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr12,4 km

    26žáků · 13,0 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola Rožmitál na Šumavě

    Rožmitál na Šumavě 47, 382 92 Rožmitál na Šumavě

    ZŠ družina Podmínky 3813,0 km

    13žáků · 13,0 na třídu

  6. Základní škola a Mateřská škola Dolní Dvořiště

    Dolní Dvořiště 135, 382 72 Dolní Dvořiště

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr14,6 km

    58žáků · 11,6 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.