Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Tábor, náměstí Mikuláše z Husi 45

Základní škola a Mateřská škola Tábor, náměstí Mikuláše z Husi 45 je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Táboře. Do mateřské školy chodí 69 dětí z 90 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 359 žáků z 720 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
359
z 720 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
10/2018
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Tábor, náměstí Mikuláše z Husi 45
Adresa ředitelství
nám. Mikuláše z Husi 45/6, 390 01 Tábor
Zřizovatel
Město Tábor
IČO
00582590
RED_IZO
600064522

Místa výuky

  • MŠ: Dlouhá 340, 390 01 Tábor
  • MŠ: Nábřeží 206, 390 01 Tábor
  • ZŠ: nám. Mikuláše z Husi 45/6, 390 01 Tábor
  • ZŠ: Filipovská 78, 390 01 Tábor

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

podprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 7–36 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 97 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 23,0 20,1 lepší než 18 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 11,5 10,1 lepší než 13 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 77 % 82 % lepší než 32 %

Dětí mladších 3 let: 10,1 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
4448. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Jihočeský kraj
263. místo ze všech 321 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

76/100

nadprůměr

Lepší než 76 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 71–81.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 95 % lepší než 86 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 18,9 18,6 lepší než 62 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 13,3 13,2 lepší než 57 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 50 % 79 % lepší než 10 %
V Česku
594. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Jihočeský kraj
61. místo ze všech 162 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107535548 · 2025/26 90 6977 % kapacity 3 23,0 6,0 0,0 %
Základní školaIZO 000582590 · 2025/26 720 35950 % kapacity 19 18,9nejvíc 24 27,1 0,0 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola Bernarda Bolzana obecně prospěšná společnost

    Školní nám. 199/15, 390 01 Tábor

    ZŠ soukromá družina Podmínky ≈ podprůměr0,3 km

    218žáků · 24,2 na třídu

  2. Montessori Základní škola Pampeliška

    Hradební 3182, 390 01 Tábor

    ZŠ soukromá družina Podmínky ≈ podprůměr0,4 km

    14žáků · 14,0 na třídu

  3. Základní škola Tábor

    Zborovská 2696, 390 03 Tábor

    ZŠ družina Podmínky 481,1 km

    844žáků · 20,1 na třídu

  4. Církevní základní škola ORBIS-PICTUS

    Budějovická 825/65, 390 02 Tábor

    ZŠ církevní družina Podmínky ≈ nadprůměr1,3 km

    141žáků · 15,7 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola Tábor, Husova 1570

    Husova 1570/23, 390 02 Tábor

    ZŠ družina Podmínky 331,5 km

    777žáků · 22,9 na třídu

  6. Základní škola a Mateřská škola Tábor - Čekanice

    Průběžná 116, 390 02 Tábor

    ZŠ družina Podmínky 211,8 km

    110žáků · 18,3 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.