Mateřská škola · základní škola · obecní
Základní škola a Mateřská škola Jeseník nad Odrou okres Nový Jičín
Základní škola a Mateřská škola Jeseník nad Odrou okres Nový Jičín je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Jeseníku nad Odrou. Do mateřské školy chodí 59 dětí z 75 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 67 žáků z 120 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 67
- z 120 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 3/2022
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola a Mateřská škola Jeseník nad Odrou okres Nový Jičín, příspěvková organizace
- Adresa ředitelství
- Jeseník nad Odrou 58, 742 33 Jeseník nad Odrou
- Zřizovatel
- Obec Jeseník nad Odrou
- IČO
- 70985871
- RED_IZO
- 600138356
Místa výuky
- MŠ: Polouvsí 21, 741 01 Jeseník nad Odrou
- MŠ: Jeseník nad Odrou 67, 742 33 Jeseník nad Odrou
- ZŠ: Jeseník nad Odrou 58, 742 33 Jeseník nad Odrou
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
59/100
Lepší než 59 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 34–80.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 97 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 19,7 | 19,7 | lepší než 55 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,1 | 9,5 | lepší než 44 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 79 % | 84 % | lepší než 37 % |
Dětí mladších 3 let: 6,8 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 2145. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Moravskoslezský kraj
- 215. místo ze všech 441 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
2/100
Lepší než 2 % základních škol jen s 1. stupněm. Odhad s nejistotou: 0–14.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 70 % | 89 % | lepší než 23 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 16,8 | 14,2 | lepší než 22 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 15,7 | 10,7 | lepší než 5 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 56 % | 62 % | lepší než 36 % |
- V Česku
- 1463. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
- Moravskoslezský kraj
- 137. místo ze všech 137 v kraji
- Skupina
- Základní školy jen s 1. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 181095602 · 2025/26 | 75 | 5979 % kapacity | 3 | 19,7 | 5,9 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 102232547 · 2025/26 | 120 | 6756 % kapacity | 4 | 16,8nejvíc 22 | 4,3 | 29,7 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola a Mateřská škola Bernartice nad Odrou
ZŠ družina Podmínky 44,5 km50žáků · 16,7 na třídu
-
Základní škola Starý Jičín
ZŠ družina Podmínky 534,7 km385žáků · 21,4 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola Vražné
ZŠ družina Podmínky 835,4 km36žáků · 12,0 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Mankovice
ZŠ družina Podmínky 896,1 km5žáků · 5,0 na třídu
-
Základní škola Hustopeče nad Bečvou
ZŠ družina Podmínky 826,2 km167žáků · 18,6 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Nový Jičín
ZŠ družina Podmínky 586,9 km534žáků · 20,5 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.