Odborný obor s maturitou · 26-41-L/01

Mechanik elektrotechnik – Střední škola technická Mohelnice

Obor Mechanik elektrotechnik na škole Střední škola technická Mohelnice: v roce 2026 37 přihlášek na 15 míst, přijato 10. Nejnižší výsledek přijatého byl 26…

Přihlášek na místo
2,5
37 přihlášek, 15 míst
Přijato v 1. kole
10
27 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
26ze 100
volné
Průměr přijatých
42bodů
38. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Mechanik elektrotechnik

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 26, v průměru 42, nejvíc 65 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,8 3,8 Přihlášek na místo 2025: 3,8 3,8 Přihlášek na místo 2026: 2,5 2,5 Průměr přijatých 2024: 37,3 Průměr přijatých 2025: 43,5 Průměr přijatých 2026: 42,4 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 25 25 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 33 33 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 26 26
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOU technické (maturitní obory))

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 9,1 Percentil posledního přijatého 2025: 24,6 Percentil posledního přijatého 2026: 12,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 29,5 29,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 32 32 Průměrný percentil uchazečů 2019: 33,9 33,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 31,3 31,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 34,5 34,5 Průměrný percentil uchazečů 2023: 31,8 31,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 37,7 37,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 40,6 40,6 Průměrný percentil uchazečů 2026: 43,4 43,4
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOU technické (maturitní obory)“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 26 42,4 15 37 2,5 12,1 43,4
2025 33 43,5 12 46 3,8 24,6 40,6
2024 25 37,3 12 46 3,8 9,1 37,7
2023 starý test – – – – – – 31,8
2022 starý test – – – – – – 34,5
2020 starý test – – – – – – 31,3
2019 starý test – – – – – – 33,9
2018 starý test – – – – – – 32
2017 starý test – – – – – – 29,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 15 37 9 10 26 42 12.
2026, 2. kolo 5 1 0 0 – – –
2025, 1. kolo 12 46 16 12 33 44 25.
2024, 1. kolo 12 46 10 12 25 37 9.

Nepřijati v 1. kole 2026: 21 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 6 nesplnili podmínky.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Mohelnice – Elektrotechnika10
  2. Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Mohelnice – Informační technologie5
  3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun – Mechanik elektrotechnik3
  4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun – Elektrikář3
  5. Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV – Bezpečnostně právní činnost3
  6. Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní, Zábřeh – Autotronik3
  7. Integrovaná střední škola Moravská Třebová – Bezpečnostně právní činnost3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.