Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Střeň

Základní škola a Mateřská škola Střeň je obecní škola (MŠ a ZŠ) ve Střeni. Do mateřské školy chodí 14 dětí z 25 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 18 žáků z 40 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
18
z 40 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
2/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Střeň, okres Olomouc, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Střeň 58, 783 32 Střeň
Zřizovatel
Obec Střeň
IČO
73184373
RED_IZO
650028007

Místa výuky

  • MŠ: Střeň 58, 783 32 Střeň
  • ZŠ: Střeň 58, 783 32 Střeň

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

46/100

průměr

Lepší než 46 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 33–60.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 50 % 94 % lepší než 2 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 14,0 19,4 lepší než 94 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 7,0 9,6 lepší než 92 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 56 % 78 % lepší než 6 %

Dětí mladších 3 let: 14,3 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
2844. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Olomoucký kraj
235. místo ze všech 380 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

průměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 10–98 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině základní školy jen s 1. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 74 % 87 % lepší než 26 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 9,0 13,7 lepší než 68 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 7,0 11,3 lepší než 90 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 45 % 58 % lepší než 21 %
V Česku
655. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
Olomoucký kraj
71. místo ze všech 124 v kraji
Skupina
Základní školy jen s 1. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107626781 · 2025/26 25 1456 % kapacity 1 14,0 2,0 50,0 %
Základní školaIZO 102308420 · 2025/26 40 1845 % kapacity 2 9,0nejvíc 10 2,6 26,3 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a Mateřská škola Pňovice

    Pňovice 192, 784 01 Pňovice

    ZŠ družina Podmínky 883,3 km

    176žáků · 17,6 na třídu

  2. Základní škola a mateřská škola Žerotín

    Žerotín 64, 784 01 Žerotín

    ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr4,3 km

    31žáků · 15,5 na třídu

  3. Základní škola a Mateřská škola Náklo

    Náklo 126, 783 32 Náklo

    ZŠ družina Podmínky 924,5 km

    224žáků · 18,7 na třídu

  4. Základní škola Štěpánov

    Dolní 597/8a, 783 13 Štěpánov

    ZŠ družina Podmínky 615,2 km

    383žáků · 17,4 na třídu

  5. Základní škola Litovel, Vítězná 1250

    Vítězná 1250/31, 784 01 Litovel

    ZŠ družina Podmínky 485,4 km

    517žáků · 20,7 na třídu

  6. Základní škola a Mateřská škola Příkazy

    Příkazy 22, 783 33 Příkazy

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr5,4 km

    58žáků · 11,6 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.