Odborný obor s maturitou · 18-20-M/01

Informační technologie – SPŠ elektrotechnická a VOŠ

Obor Informační technologie na škole SPŠ elektrotechnická a VOŠ: v roce 2024 226 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 55 bodů ze…

Přihlášek na místo
3,8
226 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
60
27 % přihlášek
Stačilo bodů (2024)
55ze 100
těžké
Průměr přijatých
77bodů
81. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Informační technologie

Přijatí v 2024: nejméně 55, v průměru 77, nejvíc 95 bodů ze 100.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 60 226 84 60 55 77 52.

Nepřijati v 1. kole 2024: 109 přijato na školu s vyšší prioritou, 51 pro nedostatek míst, 6 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
2 / 6
85–89
5 / 14
80–84
3 / 10
75–79
2 / 12
70–74
5 / 17
65–69
8 / 13
60–64
6 / 10
55–59
8 / 16
50–54
11 / 19
45–49
8 / 16
40–44
7 / 10
35–39
12 / 19
30–34
1 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Informační technologie – Počítačová grafika

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 36, v průměru 57, nejvíc 87 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,6 2,6 Přihlášek na místo 2025: 3,4 3,4 Přihlášek na místo 2026: 3,0 3,0 Průměr přijatých 2024: 60,3 Průměr přijatých 2025: 54 Průměr přijatých 2026: 56,7 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 30 30 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 36 36 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 36 36
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 36 56,7 25 75 3,0 27,3 56,7
2025 36 54 25 86 3,4 30,1 60,1
2024 30 60,3 25 65 2,6 15,3 66,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 25 75 24 25 36 57 27.
2025, 1. kolo 25 86 25 25 36 54 30.
2024, 1. kolo 25 65 17 18 30 60 15.
2024, 2. kolo 7 35 12 7 50 55 45.

Nepřijati v 1. kole 2026: 40 přijato na školu s vyšší prioritou, 3 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
2 / 6
85–89
5 / 14
80–84
3 / 10
75–79
2 / 12
70–74
5 / 17
65–69
8 / 13
60–64
6 / 10
55–59
8 / 16
50–54
11 / 19
45–49
8 / 16
40–44
7 / 10
35–39
12 / 19
30–34
1 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Informační technologie – Vývoj aplikací

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 28, v průměru 56, nejvíc 93 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 3,0 3,0 Přihlášek na místo 2026: 2,1 2,1 Průměr přijatých 2025: 63,5 Průměr přijatých 2026: 56,2 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 46 46 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 28 28
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 28 56,2 60 124 2,1 14,9 66,4
2025 46 63,5 60 177 3,0 48,3 71,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 124 45 55 28 56 15.
2025, 1. kolo 60 177 68 59 46 64 48.

Nepřijati v 1. kole 2026: 63 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 6 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
2 / 6
85–89
5 / 14
80–84
3 / 10
75–79
2 / 12
70–74
5 / 17
65–69
8 / 13
60–64
6 / 10
55–59
8 / 16
50–54
11 / 19
45–49
8 / 16
40–44
7 / 10
35–39
12 / 19
30–34
1 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o. – Informační technologie23
  2. SOŠ a SOU obchodu a služeb – Informační technologie16
  3. Obchodní akademie a JŠ s právem SJZ – Obchodní akademie15
  4. SPŠ, SOŠ a SOU – Informační technologie13
  5. Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 – Gymnázium11
  6. Obchodní akademie, Chrudim – Obchodní akademie11
  7. EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o. – Informační technologie11
  8. Gymnázium a grafická střední odborná škola Přelouč – Reprodukční grafik pro média10
  9. Střední průmyslová škola Chrudim – Elektrotechnika9
  10. Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 – Gymnázium8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.