Veřejná univerzitní vysoká škola · Praha

České vysoké učení technické v Praze

České vysoké učení technické v Praze je veřejná univerzitní vysoká škola se sídlem v Praze s 9 fakultami. V roce 2025/26 tu studovalo 19 309 lidí. Přijato 61 % z 8 493 uchazečů (2025).

veřejná univerzitní 9 fakult
Studentů 2025/26
19 309
32 % žen · 20 % cizinců
Přijímací řízení 2025
61% přijatých
5 163 z 8 493 uchazečů
Poprvé zapsaných 2025
4 340
4 100 absolventů
Studijních programů
81
podle MPSV

Základní údaje

Typ
veřejná univerzitní vysoká škola
Sídlo
Jugoslávských partyzánů 1580/3 Dejvice 160 00 Praha 6
Kraj
Praha
Učí se v
Praha, Děčín
Web
www.cvut.cz
IČO
68407700
Kód MŠMT
21000

Studenti podle typu programu (2025/26)

Bakalářský
12 994
Magisterský
0
Navazující magisterský
4 823
Doktorský
1 542
Prezenčně
17 613 studentů

Počty studií; kdo studuje dva programy, je započten u obou.

Fakulty

Fakulty a kolik se na ně dostane

Studenti k 31. 12., uchazeči a přijatí občané ČR v posledním přijímacím řízení.

FakultaStudentůPoprvé zapsanýchUchazečůPřijatýchPřijatoProgramů
Fakulta architekturyPraha 1 816 304 766 310 40 % 8
Fakulta biomedicínského inženýrstvíPraha 1 851 388 1 381 586 42 % 5
Fakulta dopravníDěčín, Praha 1 148 391 700 576 82 % 12
Fakulta elektrotechnickáPraha 3 548 678 1 507 804 53 % 19
Fakulta informačních technologiíPraha 2 543 562 1 502 564 38 % 2
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrskáPraha 1 389 335 532 428 80 % 6
Fakulta stavebníPraha 4 229 1 006 1 857 1 295 70 % 9
Fakulta strojníPraha 1 807 508 956 668 70 % 13
Masarykův ústav vyšších studiíPraha – – – – – 6

Kromě fakult má škola celoškolská pracoviště (ústavy, centra), která také vyučují; jejich studenti jsou v číslech za celou školu.

Vývoj

Studenti, absolventi a přijímačky po letech

RokStudentůPoprvé zapsanýchAbsolventů UchazečůPřijatýchZapsanýchPřijato
2025/26 19 309 4 340 4 100 8 493 5 163 4 581 61 %
2024/25 18 086 3 886 4 046 7 740 4 739 4 255 61 %
2023/24 17 536 3 568 3 837 7 315 4 368 3 887 60 %
2022/23 17 268 3 678 3 830 7 317 4 688 4 132 64 %
2021/22 17 493 3 471 3 834 7 426 4 714 4 272 63 %
2020/21 17 335 3 527 4 028 6 533 4 351 3 979 67 %
2019/20 17 169 3 426 4 131 6 519 4 446 3 918 68 %
2018/19 17 542 3 434 4 457 6 557 4 532 3 834 69 %
2017/18 18 235 3 462 4 701 7 148 4 873 4 203 68 %
2016/17 19 103 3 441 4 760 7 138 4 834 4 100 68 %
2015/16 20 214 3 687 4 644 7 871 5 436 4 735 69 %

Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.

Kde škola učí

Body: místa, kde fakulty učí (podle registru MPSV); kliknutím otevřete fakultu.

Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou

Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.

Do 30 minut
19
obcí
Do 60 minut
260
obcí
Do 90 minut
777
obcí
Do 120 minut
1 218
obcí

Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Plzeň (110 min), Liberec (99 min), Ústí nad Labem (34 min), Kladno (45 min), Most (91 min), Teplice (60 min), Mladá Boleslav (78 min), Chomutov (108 min).

Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.

Studium

Studijní programy

Programy jsou na stránkách jednotlivých fakult.

  • 32 bakalářských
  • 4 magisterských
  • 41 navazujících magisterských
  • 4 doktorských

Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol a uskutečňovaných studijních programů, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy MPSV – Školy. Bez osobních údajů (rektor, děkani).