Soukromá neuniverzitní vysoká škola · Praha
Unicorn Vysoká škola s.r.o.
Unicorn Vysoká škola s.r.o. je soukromá neuniverzitní vysoká škola se sídlem v Praze. V roce 2025/26 tu studovalo 1 244 lidí. Přijato 84 % z 408 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 1 244
- 22 % žen · 36 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 84% přijatých
- 343 z 408 uchazečů
- Poprvé zapsaných 2025
- 267
- 100 absolventů
- Studijních programů
- 3
- podle MPSV
Základní údaje
- Typ
- soukromá neuniverzitní vysoká škola
- Sídlo
- V kapslovně 2767/2 Žižkov 130 00 Praha 3
- Kraj
- Praha
- Učí se v
- Praha
- Web
- www.unicornuniversity.net/cs
- IČO
- 27169511
- Kód MŠMT
- 7E000
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 1 148
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 96
- Doktorský
- 0
- Prezenčně
- 577 studentů
Počty studií; kdo studuje dva programy, je započten u obou.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 1 244 | 267 | 100 | 408 | 343 | 137 | 84 % |
| 2024/25 | 1 077 | 200 | 113 | 531 | 408 | 260 | 77 % |
| 2023/24 | 1 011 | 212 | 74 | 394 | 322 | 236 | 82 % |
| 2022/23 | 820 | 127 | 40 | 399 | 312 | 250 | 78 % |
| 2021/22 | 793 | 146 | 41 | 272 | 269 | 223 | 99 % |
| 2020/21 | 551 | 83 | 18 | 269 | 204 | 153 | 76 % |
| 2019/20 | 441 | 84 | 29 | 250 | 178 | 164 | 71 % |
| 2018/19 | 360 | 51 | 35 | 249 | 179 | 164 | 72 % |
| 2017/18 | 345 | 50 | 41 | 229 | 163 | 145 | 71 % |
| 2016/17 | 332 | 53 | 44 | 194 | 155 | 133 | 80 % |
| 2015/16 | 309 | 46 | 33 | 175 | 130 | 111 | 74 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Body: místa, kde fakulty učí (podle registru MPSV); kliknutím otevřete fakultu.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 1
- obec
- Do 60 minut
- 124
- obcí
- Do 90 minut
- 542
- obcí
- Do 120 minut
- 860
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Plzeň (114 min), Liberec (98 min), Ústí nad Labem (90 min), Kladno (66 min), Most (105 min), Teplice (78 min), Mladá Boleslav (79 min), Tábor (95 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Ekonomika a management62-08-R/007 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Informační technologie (Systémové inženýrství a informatika)18-02-R/007 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Management ICT projektů (Systémové inženýrství a informatika)62-09-R/031 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol a uskutečňovaných studijních programů, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy MPSV – Školy. Bez osobních údajů (rektor, děkani).