Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Autotronik v Česku
Obor Autotronik v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 32 škol – dohromady 1 046 míst.
- Škol
- 32
- 36 oborů · 1 046 míst
- Stačilo bodů – medián
- 29ze 100
- od 8 do 49
- Přihlášek na místo
- 2,9
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 56
- u 8 oborů
Na přijetí stačilo od 8 bodů (Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov) po 49 bodů (Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium); u poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,9 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 8 oborů (56 míst). Soukromé nebo církevní: 2 z 32 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 25 z 32 škol.
Autotronik podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 3 | 4 | 142 | 32 | 3,9 | 0 |
| Jihočeský kraj | 2 | 2 | 54 | 31 | 3,7 | 10 |
| Jihomoravský kraj | 4 | 4 | 140 | 35 | 2,9 | 14 |
| Karlovarský kraj | 2 | 2 | 52 | 31 | 3,1 | 4 |
| Kraj Vysočina | 2 | 2 | 55 | 36 | 2,9 | 1 |
| Královéhradecký kraj | 2 | 2 | 54 | 30,5 | 3,1 | 0 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 30 | 31 | 2,4 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 3 | 4 | 90 | 27 | 2,9 | 1 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 86 | 23 | 1,8 | 15 |
| Pardubický kraj | 2 | 4 | 88 | 40 | 3,8 | 0 |
| Plzeňský kraj | 2 | 2 | 75 | 23 | 2,3 | 6 |
| Středočeský kraj | 3 | 3 | 72 | 26 | 2,7 | 0 |
| Ústecký kraj | 2 | 2 | 54 | 20 | 2,2 | 5 |
| Zlínský kraj | 2 | 2 | 54 | 20,5 | 2,2 | 0 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední odborná škola automobilní, informatiky a GymnáziumPraha · Mechanik opravář motorových vozidel · internát | 60 | 3,8 | 49 | mírný převis | 66 | – |
| Integrovaná střední škola automobilní BrnoBrno · Mechanik opravář motorových vozidel | 60 | 3,5 | 47 | mírný převis | 55 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec KrálovéHradec Králové · internát | 24 | 4,5 | 44 | mírný převis | 27 | – |
| Střední škola automobilní HoliceHolice · 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel · internát | 24 | 5,1 | 44 | mírný převis | 92 | – |
| Střední škola technická a dopravní, Ostrava-VítkoviceOstrava · Mechanik opravář motorových vozidel | 10 | 5,1 | 44 | mírný převis | 30 | – |
| VOŠ, SPŠ automobilní a technickáČeské Budějovice · internát | 30 | 5,1 | 44 | mírný převis | 73 | – |
| Střední průmyslová škola TřebíčKožichovice · doplňující obor 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel · internát | 25 | 2,8 | 42 | mírný převis | 67 | – |
| Střední průmyslová škola OstrovOstrov | 30 | 4,1 | 41 | mírný převis | 69 | – |
| Střední škola André Citroëna BoskoviceBoskovice · internát | 20 | 4,5 | 41 | mírný převis | 57 | – |
| Střední škola automobilní HoliceHolice · 26-57-H/01 Autoelektrikář · internát | 20 | 3,7 | 40 | mírný převis | 92 | – |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíÚstí nad Orlicí · Mechanik opravář motorových vozidel (AU+MOMV) · internát | 22 | 3,7 | 40 | mírný převis | 66 | – |
| Střední průmyslová škola dopravní, a.s.Praha · Mechanik opravář motorových vozidel, obor L+H | 60 | 3,6 | 32 | volné | 68 | – |
| Integrovaná střední škola, Vysoké nad JizerouVysoké nad Jizerou · internát | 30 | 2,4 | 31 | volné | 50 | – |
| Střední škola technická a dopravní, Ostrava-VítkoviceOstrava · Autoelektrikář | 20 | 4,3 | 31 | volné | 30 | – |
| Střední průmyslová škola JihlavaJihlava | 30 | 2,9 | 30 | volné | 94 | 1 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Autotronik v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 8 bodů (Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov) po 49 bodů (Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium, Praha). U poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium, Praha (Mechanik opravář motorových vozidel) – 49 bodů, 3,8 přihlášky na místo; Integrovaná střední škola automobilní Brno (Mechanik opravář motorových vozidel) – 47 bodů, 3,5 přihlášky na místo; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové (Autotronik) – 44 bodů, 4,5 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Autotronik v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 8 oborů s 56 místy, nejvíc míst: Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní, Zábřeh (15 míst); Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov (14 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Písek (10 míst).
Kolik škol nabízí obor Autotronik v Česku?
Obor Autotronik v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 32 škol s 1 046 místy. Soukromé nebo církevní jsou 2 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.