Obory · přijímačky 2026 · celé Česko

Elektromechanik pro zařízení a přístroje v Česku

Obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 43 škol – dohromady 1 000 míst.

Škol
43
44 oborů · 1 000 míst
Bez jednotné zkoušky
44
z 44 oborů
Přihlášek na místo
2,1
všechny priority
Volná místa ve 2. kole
179
u 15 oborů

Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 2,1 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 15 oborů (179 míst). Soukromé nebo církevní: 6 z 43 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 22 z 43 škol.

Elektromechanik pro zařízení a přístroje podle krajů

Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.

KrajŠkolOborůMístStačilo bodů (medián)Přihlášek na místoVolná místa ve 2. kole
Hlavní město Praha 5 5 183 – 1,5 70
Jihočeský kraj 5 5 128 – 1,1 21
Jihomoravský kraj 9 10 211 – 2,9 13
Karlovarský kraj 1 1 30 – 1,8 8
Kraj Vysočina 1 1 30 – 0,2 0
Královéhradecký kraj 2 2 36 – 2,4 5
Liberecký kraj 2 2 54 – 2,1 23
Moravskoslezský kraj 3 3 64 – 1,6 10
Olomoucký kraj 1 1 15 – 2,3 7
Pardubický kraj 2 2 33 – 3,0 0
Plzeňský kraj 3 3 76 – 2,6 13
Středočeský kraj 4 4 56 – 3,7 2
Ústecký kraj 4 4 71 – 2,4 7
Zlínský kraj 1 1 13 – 3,4 0

Nejvíc bodů na přijetí

Nejtěžší přijetí v Česku

Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.

Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality

Škola Míst Přihlášek na místo Stačilo bodů Obtížnost Index kvality 2. kolo – míst
Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíVelké Meziříčí · internát 30 0,2 bez zkoušky 7 –
Integrovaná střední škola ChebDalovice · internát 30 1,8 bez zkoušky 10 8
Integrovaná střední škola technická, BenešovBenešov · Mechanik elektronických zařízení · internát 12 3,5 bez zkoušky ≈ podprůměr –
MESIT střední školaUherské Hradiště 13 3,4 bez zkoušky 97 –
OA a SOŠ zemědělská a ekologickáŽatec 12 2,5 bez zkoušky 32 –
Obchodní akademie a střední škola polytechnická Veselí nad MoravouVeselí nad Moravou 24 1,5 bez zkoušky 85 –
SOŠ elektrotechnická, COPHluboká nad Vltavou · internát 20 1,6 bez zkoušky 57 8
SPŠ elektrotechnická a VOŠPardubice · internát 10 3,4 bez zkoušky 84 –
SZŠ a SOU chladicí a klimat. technikyKostelec nad Orlicí · internát 24 2,8 bez zkoušky 37 –
Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Praha · 1leté zkrácené studium 75 0,1 bez zkoušky 28 70
Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a GymnáziumPraha · Mechanik elektronických zařízení se zaměřením na zabezpečovací techniku 30 3,2 bez zkoušky 44 –
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná HoraKutná Hora · internát 12 2,6 bez zkoušky 21 2
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, HořoviceHořovice · Elektromechanik 12 3,6 bez zkoušky 54 –
Střední odborná škola strojní a elektrotechnická, VelešínVelešín · Zabezpečovací systémy a fotovoltaika · internát 30 1,3 bez zkoušky ≈ podprůměr –
Střední odborné učiliště elektrotechnické, PlzeňPlzeň · internát 28 3,5 bez zkoušky ≈ podprůměr –

Kolik budete dojíždět?

Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.

Vybrat obec a zobrazit dojezd Kam se dostanu s mými body?

Související

Časté otázky

Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Elektromechanik pro zařízení a přístroje v Česku?

Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 15 oborů s 179 místy, nejvíc míst: Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o., Praha (70 míst); Střední škola a Mateřská škola, Liberec (15 míst); Střední průmyslová škola, Tachov (13 míst).

Kolik škol nabízí obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje v Česku?

Obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 43 škol s 1 000 místy. Soukromé nebo církevní jsou 6 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.

Dělá se na obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje přijímací zkouška?

Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 44 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.