Obory · přijímačky 2026
Elektrotechnické obory v Kraji Vysočina
Elektrotechnické obory v Kraji Vysočina v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 10 škol – dohromady 22 oborů s 602 místy.
- Škol
- 10
- 22 oborů · 602 míst
- Stačilo bodů – medián
- 38ze 100
- od 16 do 56
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 34
- u 7 oborů
Na přijetí stačilo od 16 bodů (Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov) po 56 bodů (Střední průmyslová škola Jihlava); u poloviny oborů stačilo nejvýš 38 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 12 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 7 oborů (34 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 10 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 8 z 10 škol.
Školy a obory v Kraji Vysočina
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední průmyslová škola JihlavaElektrotechnika · Jihlava | 30 | 3,3 | 56 | těžké | 94 | – |
| Střední průmyslová škola TřebíčElektrotechnika · Kožichovice · Energetika · internát | 50 | 2,5 | 55 | těžké | 67 | – |
| Střední průmyslová škola TřebíčMechanik elektrotechnik · Kožichovice · doplňující obor 26-51-H/02 Elektrikář - silnoproud · internát | 25 | 3,8 | 47 | mírný převis | 67 | – |
| Střední průmyslová škola TřebíčElektrotechnika · Kožichovice · Průmyslová automatizace · internát | 25 | 3,8 | 44 | mírný převis | 67 | – |
| Střední průmyslová škola Žďár nad SázavouElektrotechnika · Žďár nad Sázavou · internát | 30 | 2,9 | 44 | mírný převis | 59 | – |
| Střední škola technicko-ekonomická ChotěbořElektrotechnika · Havlíčkův Brod · Průmyslová automatizace | 24 | 0,8 | 32 | volné | ≈ podprůměr | 5 |
| Střední průmyslová škola JihlavaMechanik elektrotechnik · Jihlava | 24 | 2,9 | 31 | volné | 94 | 1 |
| Střední škola technicko-ekonomická ChotěbořMechanik elektrotechnik · Havlíčkův Brod · kombinace s oborem 26-51-H/01 Elektrikář (L0+H - maturita + vyučení) | 20 | 1,8 | 24 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště PelhřimovMechanik elektrotechnik · Kamenice nad Lipou · Elektrikář · internát | 30 | 2,0 | 16 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední průmyslová škola Žďár nad SázavouMechanik elektrotechnik · Žďár nad Sázavou · Elektrikář · internát | 50 | 1,6 | 16 | volné | 59 | 5 |
| Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíElektrikář · Velké Meziříčí · internát | 20 | 1,1 | bez zkoušky | 7 | 6 | |
| Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíElektromechanik pro zařízení a přístroje · Velké Meziříčí · internát | 30 | 0,2 | bez zkoušky | 7 | – | |
| Střední průmyslová škola JihlavaElektrikář · Jihlava | 20 | 4,1 | bez zkoušky | 94 | – | |
| Střední průmyslová škola JihlavaElektrikář – silnoproud · Jihlava | 20 | 3,2 | bez zkoušky | 94 | 1 | |
| Střední průmyslová škola TřebíčElektrikář – silnoproud · Kožichovice · internát | 23 | 2,8 | bez zkoušky | 67 | – | |
| Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště PelhřimovElektrikář · Kamenice nad Lipou · internát | 30 | 2,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední průmyslová škola Žďár nad SázavouElektrikář · Žďár nad Sázavou · internát | 40 | 2,2 | bez zkoušky | 59 | – | |
| Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o.Spojový mechanik · Humpolec · Mechanik digitálních sítí · internát | 14 | 1,1 | bez zkoušky | 39 | 8 | |
| Střední škola stavební JihlavaElektrikář – silnoproud · Jihlava · internát | 29 | 2,8 | bez zkoušky | 55 | – | |
| Střední škola stavební TřebíčElektrikář – silnoproud · Třebíč · internát | 24 | 4,0 | bez zkoušky | 64 | – | |
| Střední škola technicko-ekonomická ChotěbořElektrikář · Havlíčkův Brod | 20 | 2,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola řemesel a služeb Moravské BudějoviceElektrikář – silnoproud · Moravské Budějovice · internát | 24 | 2,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 8 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Kraji Vysočina.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Elektrikář | 5 | bez zkoušky |
| Elektrikář – silnoproud | 5 | bez zkoušky |
| Elektrotechnika | 4 | 44 |
| Mechanik elektrotechnik | 5 | 24 |
| Elektromechanik pro zařízení a přístroje | 1 | bez zkoušky |
| Spojový mechanik | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Jihlava Kam se dostanu s mými body?
Elektrotechnické obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – elektrotechnické obory v Kraji Vysočina?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 16 bodů (Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov, Kamenice nad Lipou) po 56 bodů (Střední průmyslová škola Jihlava). U poloviny oborů stačilo nejvýš 38 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Kraji Vysočina nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola Jihlava (Elektrotechnika) – 56 bodů, 3,3 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Třebíč, Kožichovice (Elektrotechnika) – 55 bodů, 2,5 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou (Elektrotechnika) – 44 bodů, 2,9 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – elektrotechnické obory v Kraji Vysočina?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 7 oborů s 34 místy, nejvíc míst: Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. (8 míst); Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice (8 míst); Gastro-technická střední škola Velké Meziříčí (6 míst).
Kolik škol nabízí elektrotechnické obory v Kraji Vysočina?
Elektrotechnické obory v Kraji Vysočina v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 10 škol s 602 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na elektrotechnické obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 10 oborů, 12 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.