Obory · přijímačky 2026

Gastronomické a hotelové obory ve Zlínském kraji

Gastronomické a hotelové obory ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 10 škol – dohromady 31 oborů s 677 místy.

Škol
10
31 oborů · 677 míst
Stačilo bodů – medián
20ze 100
od 12 do 24
Přihlášek na místo
1,6
všechny priority
Volná místa ve 2. kole
160
u 20 oborů

Na přijetí stačilo od 12 bodů (SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.) po 24 bodů (Střední škola hotelová a služeb Kroměříž); u poloviny oborů stačilo nejvýš 20 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 22 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 1,6 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 20 oborů (160 míst). Soukromé nebo církevní: 2 z 10 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 8 z 10 škol.

Školy a obory ve Zlínském kraji

Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).

Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality

Škola a obor Míst Přihlášek na místo Stačilo bodů Obtížnost Index kvality 2. kolo – míst
Střední škola gastronomie a obchodu ZlínGastronomie · Zlín · Gastronomie s hotelovým provozem 30 2,7 24 volné ≈ podprůměr –
Střední škola hotelová a služeb KroměřížHotelnictví · Kroměříž · ŠVP hotelnictví a rekreologie · internát 15 3,3 24 volné 12 3
SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠHotelnictví · Uherské Hradiště · internát 58 3,4 22 volné 36 –
Střední škola hotelová a služeb KroměřížHotelnictví · Kroměříž · ŠVP hotelnictví a cestovní ruch · internát 45 2,6 18 volné 12 14
Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínGastronomie · Vsetín 12 1,8 15 volné 4 5
SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Management a turismus · internát 60 1,0 12 volné 36 –
Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíKuchař – číšník · Valašské Meziříčí · internát 50 0,8 bez zkoušky 4 45
Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínKuchař – číšník · Vsetín 24 1,9 bez zkoušky 4 –
Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínStravovací a ubytovací služby · Vsetín 8 1,8 bez zkoušky 4 2
Střední odborná škola LuhačoviceKuchař – číšník · Luhačovice · Kuchař - číšník · internát 13 1,6 bez zkoušky 75 3
Střední odborná škola LuhačoviceKuchař – číšník · Luhačovice · Číšník - servírka · internát 10 1,8 bez zkoušky 75 3
Střední odborná škola LuhačoviceKuchař – číšník · Luhačovice · Kuchař - kuchařka · internát 9 1,2 bez zkoušky 75 3
Střední odborné učiliště Valašské KloboukyKuchař – číšník · Valašské Klobouky · internát 14 1,8 bez zkoušky ≈ nadprůměr 5
Střední odborné učiliště Valašské KloboukyStravovací a ubytovací služby · Valašské Klobouky · internát 8 0,8 bez zkoušky ≈ nadprůměr 1
Střední průmyslová škola OtrokoviceKuchař – číšník · Otrokovice · internát 17 1,5 bez zkoušky 44 11
Střední škola AXIS Zlín s.r.o.Kuchař – číšník · Zlín · Kuchař - číšník · internát 18 1,1 bez zkoušky 36 17
Střední škola gastronomie a obchodu ZlínKuchař – číšník · Zlín · Číšník, servírka 15 2,9 bez zkoušky ≈ podprůměr –
Střední škola gastronomie a obchodu ZlínKuchař – číšník · Zlín · Kuchař(ka) - číšník, servírka 30 1,5 bez zkoušky ≈ podprůměr –
Střední škola gastronomie a obchodu ZlínKuchař – číšník · Zlín · Kuchař(ka) 15 2,8 bez zkoušky ≈ podprůměr –
Střední škola gastronomie a obchodu ZlínStravovací a ubytovací služby · Zlín 14 1,4 bez zkoušky ≈ podprůměr 3
Střední škola hotelová a služeb KroměřížKuchař – číšník · Kroměříž · ŠVP číšník · internát 15 1,6 bez zkoušky 12 8
Střední škola hotelová a služeb KroměřížKuchař – číšník · Kroměříž · ŠVP kuchař · internát 15 1,5 bez zkoušky 12 9
Střední škola hotelová a služeb KroměřížKuchař – číšník · Kroměříž · ŠVP kuchař - číšník · internát 30 0,7 bez zkoušky 12 –
Střední škola hotelová a služeb KroměřížStravovací a ubytovací služby · Kroměříž · ŠVP kuchařské práce · internát 10 1,1 bez zkoušky 12 6
Střední škola hotelová a služeb KroměřížStravovací a ubytovací služby · Kroměříž · ŠVP ubytovací služby · internát 7 1,7 bez zkoušky 12 1
SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Zážitkový turismus · internát 25 0,7 – 36 –
SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Turismus a hotelnictví · internát 25 0,7 – 36 –
SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Turismus a moderní informační technologie · internát 25 0,1 – 36 –
SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠKuchař – číšník · Uherské Hradiště · Číšník - barman, servírka - barmanka · internát 30 1,7 bez zkoušky 36 9
SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠKuchař – číšník · Uherské Hradiště · Kuchař · internát 15 1,9 bez zkoušky 36 1
SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠKuchař – číšník · Uherské Hradiště · Kuchař - číšník pro pohostinství · internát 15 0,7 bez zkoušky 36 11

Které obory sem patří

Obory podle počtu nabídek ve Zlínském kraji.

OborŠkolStačilo bodů (medián)
Kuchař – číšník 9 bez zkoušky
Stravovací a ubytovací služby 4 bez zkoušky
Cestovní ruch 1 12
Hotelnictví 2 22
Gastronomie 2 19,5

Kolik budete dojíždět?

Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.

Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Zlín Kam se dostanu s mými body?

Gastronomické a hotelové obory v jiných krajích

Celé Česko

Související

Časté otázky

Kolik bodů stačilo na přijetí – gastronomické a hotelové obory ve Zlínském kraji?

V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 12 bodů (SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o., Rožnov pod Radhoštěm) po 24 bodů (Střední škola hotelová a služeb Kroměříž). U poloviny oborů stačilo nejvýš 20 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.

Kam je ve Zlínském kraji nejtěžší se dostat?

Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední škola gastronomie a obchodu Zlín (Gastronomie) – 24 bodů, 2,7 přihlášky na místo; Střední škola hotelová a služeb Kroměříž (Hotelnictví) – 24 bodů, 3,3 přihlášky na místo; SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠ, Uherské Hradiště (Hotelnictví) – 22 bodů, 3,4 přihlášky na místo.

Kde zbyla volná místa ve 2. kole – gastronomické a hotelové obory ve Zlínském kraji?

Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 20 oborů s 160 místy, nejvíc míst: Integrovaná střední škola Valašské Meziříčí (45 míst); Střední škola AXIS Zlín s.r.o. (17 míst); Střední škola hotelová a služeb Kroměříž (14 míst).

Kolik škol nabízí gastronomické a hotelové obory ve Zlínském kraji?

Gastronomické a hotelové obory ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 10 škol s 677 místy. Soukromé nebo církevní jsou 2 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.

Dělá se na gastronomické a hotelové obory přijímací zkouška?

Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 9 oborů, 22 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.