Jednotná přijímací zkouška · 1. kolo
Přijímačky 2026 ve Zlínském kraji
Zlínský kraj: přihlášky a místa na středních školách v roce 2026, nejtěžší přijetí, kolik bodů stačilo a volná místa ve 2. kole.
- Míst na středních školách
- 9 275
- 344 oborů
- Přihlášek
- 21 568
- 8 218 jako 1. volba
- Přijato v 1. kole
- 6 979
- 75 % míst obsazeno
- Oborů ve 2. kole
- 158
- volných míst po 1. kole: 2 227
Podle typu oboru
Čtyřleté obory pro žáky z 9. třídy. Přihlášky = všechny priority, každý uchazeč mohl podat až 5.
| Typ | Oborů | Míst | 1. volba na místo | Přijato | Volná místa |
|---|---|---|---|---|---|
| Gymnázia | 26 | 1 142 | 1,20 | 1 078 | 64 |
| Lycea | 14 | 454 | 0,63 | 308 | 146 |
| Odborné s maturitou | 135 | 4 224 | 0,86 | 3 157 | 997 |
| Učební obory (výuční list) | 132 | 2 367 | 0,59 | 1 482 | 885 |
| Nástavby | 21 | 577 | 1,09 | 480 | 98 |
| Ostatní | 3 | 41 | 0,95 | 38 | 3 |
Vývoj po letech
| Rok | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato v 1. kole | Oborů ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 275 | 21 568 | 8 218 | 6 979 | 158 |
| 2025 | 9 333 | 21 482 | 8 196 | 7 117 | 160 |
| 2024 | 9 135 | 21 337 | 8 399 | 7 067 | 159 |
Nejtěžší přijetí
| Škola a obor | Poslední přijatý |
|---|---|
| 1 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Gymnázium se sportovní přípravou – Škola s dobrým startem - Plavání · 760 01 Zlín | 85. |
| 2 Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť Gymnázium – Jednoduchá cesta nikam nevede · 760 01 Zlín | 79. |
| 3 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Gymnázium – Škola s dobrým výhledem · 760 01 Zlín | 79. |
| 4 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Gymnázium – Škola v pohybu · 760 01 Zlín | 77. |
| 5 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Gymnázium se sportovní přípravou – Škola s dobrým startem - Házená · 760 01 Zlín | 77. |
| 6 Stojanovo gymnázium, Velehrad Gymnázium · 687 06 Velehrad | 73. |
| 7 Gymnázium Uherské Hradiště Gymnázium · 686 01 Uherské Hradiště | 72. |
| 8 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Gymnázium se sportovní přípravou – Škola s dobrým startem - Basketbal · 760 01 Zlín | 69. |
| 9 Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž Veterinářství · 767 01 Kroměříž | 66. |
| 10 Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži Gymnázium · 767 01 Kroměříž | 64. |
Volná místa ve 2. kole
| Škola a obor | Volných míst |
|---|---|
| 1 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Ekonomika a podnikání – Ekonomika a bezpečnost podniku · 686 04 Kunovice | 45 |
| 2 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Ekonomika a podnikání – Komerční právo · 686 04 Kunovice | 45 |
| 3 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Ekonomika a podnikání – Ekonomika a bezpečnost podniku · 686 04 Kunovice | 45 |
| 4 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Ekonomika a podnikání – Komerční právo · 686 04 Kunovice | 45 |
| 5 Integrovaná střední škola Valašské Meziříčí Kuchař - číšník · 757 01 Valašské Meziříčí | 45 |
| 6 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Informační technologie · 686 04 Kunovice | 35 |
| 7 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Informační technologie – Informatika a kyberbezpečnost · 686 04 Kunovice | 35 |
| 8 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Informační technologie · 686 04 Kunovice | 35 |
| 9 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. Informační technologie – Informatika a kyberbezpečnost · 686 04 Kunovice | 35 |
| 10 Střední škola hotelová a služeb Kroměříž Kuchař - číšník – ŠVP kuchař-číšník · 767 01 Kroměříž | 26 |
Kam se dostanu s mými body? Termíny přijímaček 2027
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech; MŠMT – rejstřík škol.