Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Informační technologie v Česku
Obor Informační technologie v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 131 škol – dohromady 5 475 míst.
- Škol
- 131
- 151 oborů · 5 475 míst
- Stačilo bodů – medián
- 30ze 100
- od 10 do 76
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 712
- u 67 oborů
Na přijetí stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola InterDACT s.r.o.) po 76 bodů (Střední průmyslová škola na Proseku); u poloviny oborů stačilo nejvýš 30 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 67 oborů (712 míst). Soukromé nebo církevní: 28 z 131 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 87 z 131 škol.
Informační technologie podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 13 | 16 | 805 | 44,5 | 3,5 | 24 |
| Jihočeský kraj | 9 | 9 | 278 | 26 | 2,0 | 52 |
| Jihomoravský kraj | 12 | 13 | 545 | 31 | 2,7 | 42 |
| Karlovarský kraj | 3 | 3 | 90 | 32 | 2,8 | 7 |
| Kraj Vysočina | 7 | 8 | 268 | 31 | 2,0 | 33 |
| Královéhradecký kraj | 11 | 15 | 475 | 26 | 1,9 | 92 |
| Liberecký kraj | 2 | 2 | 120 | 37 | 2,4 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 20 | 22 | 745 | 23 | 2,3 | 116 |
| Olomoucký kraj | 6 | 6 | 225 | 27 | 2,3 | 42 |
| Pardubický kraj | 5 | 6 | 240 | 34 | 2,1 | 31 |
| Plzeňský kraj | 8 | 10 | 402 | 24 | 2,4 | 34 |
| Středočeský kraj | 14 | 16 | 526 | 36,5 | 2,6 | 82 |
| Ústecký kraj | 9 | 11 | 350 | 19 | 2,1 | 42 |
| Zlínský kraj | 12 | 14 | 406 | 27 | 1,8 | 115 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední průmyslová škola na ProsekuPraha · Vývoj aplikací | 30 | 5,3 | 76 | velmi těžké | 92 | – |
| Smíchovská střední školaPraha · Kybernetická bezpečnost | 32 | 4,7 | 74 | velmi těžké | 98 | – |
| Smíchovská střední školaPraha | 96 | 3,6 | 70 | velmi těžké | 98 | – |
| Střední průmyslová škola na ProsekuPraha · Správa sítí a IT bezpečnost | 30 | 4,9 | 68 | velmi těžké | 92 | – |
| Střední průmyslová škola Brno, PurkyňovaBrno | 84 | 3,8 | 64 | těžké | 73 | – |
| Střední škola technická a ekonomická Brno, OlomouckáBrno | 60 | 4,1 | 61 | těžké | 79 | – |
| Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, LiberecLiberec | 60 | 2,8 | 58 | těžké | 76 | – |
| OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZUherské Hradiště · internát | 30 | 2,7 | 56 | těžké | 97 | – |
| Střední průmyslová škola strojnická OlomoucOlomouc · internát | 60 | 3,0 | 56 | těžké | ≈ nadprůměr | – |
| Střední škola průmyslová a umělecká, OpavaOpava · se zaměřením na počítačové sítě a programování · internát | 30 | 2,6 | 56 | těžké | 87 | – |
| Všeobecné a sportovní gymnázium, VimperkVimperk · internát | 20 | 1,2 | 55 | mírný převis | 37 | – |
| Střední škola informatiky a ekonomiky KolínKolín · Kybernetická bezpečnost · internát | 30 | 3,5 | 53 | těžké | 78 | – |
| DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.Pardubice · internát | 50 | 1,4 | 52 | mírný převis | 61 | 10 |
| Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 2Praha · Programování a digitální technologie | 96 | 4,1 | 52 | těžké | 61 | – |
| Soukromá střední škola výpočetní techniky s.r.o.Praha · internát | 100 | 2,7 | 51 | těžké | 98 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Informační technologie v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola InterDACT s.r.o., Most) po 76 bodů (Střední průmyslová škola na Proseku, Praha). U poloviny oborů stačilo nejvýš 30 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola na Proseku, Praha (Vývoj aplikací) – 76 bodů, 5,3 přihlášky na místo; Smíchovská střední škola, Praha (Kybernetická bezpečnost) – 74 bodů, 4,7 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova (Informační technologie) – 64 bodů, 3,8 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Informační technologie v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 67 oborů s 712 místy, nejvíc míst: Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (35 míst); Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (35 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kuřim, s.r.o. (26 míst).
Kolik škol nabízí obor Informační technologie v Česku?
Obor Informační technologie v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 131 škol s 5 475 místy. Soukromé nebo církevní jsou 28 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.