Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Truhlář v Česku
Obor Truhlář v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 94 škol – dohromady 2 193 míst.
- Škol
- 94
- 100 oborů · 2 193 míst
- Bez jednotné zkoušky
- 100
- z 100 oborů
- Přihlášek na místo
- 2,3
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 329
- u 52 oborů
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 2,3 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 52 oborů (329 míst). Soukromé nebo církevní: 10 z 94 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 69 z 94 škol.
Truhlář podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 6 | 7 | 171 | – | 3,5 | 23 |
| Jihočeský kraj | 10 | 11 | 181 | – | 1,7 | 62 |
| Jihomoravský kraj | 9 | 11 | 296 | – | 2,2 | 19 |
| Karlovarský kraj | 4 | 4 | 72 | – | 2,6 | 9 |
| Kraj Vysočina | 6 | 7 | 131 | – | 1,8 | 17 |
| Královéhradecký kraj | 5 | 5 | 127 | – | 2,1 | 12 |
| Liberecký kraj | 4 | 4 | 105 | – | 2,9 | 4 |
| Moravskoslezský kraj | 9 | 10 | 244 | – | 2,2 | 51 |
| Olomoucký kraj | 4 | 4 | 96 | – | 2,5 | 5 |
| Pardubický kraj | 6 | 6 | 107 | – | 2,1 | 21 |
| Plzeňský kraj | 5 | 5 | 120 | – | 2,1 | 37 |
| Středočeský kraj | 12 | 12 | 219 | – | 2,8 | 29 |
| Ústecký kraj | 10 | 10 | 219 | – | 2,2 | 33 |
| Zlínský kraj | 4 | 4 | 105 | – | 2,1 | 7 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáPraha · internát | 30 | 5,0 | bez zkoušky | 84 | – | |
| Gymn. bří Čapků a První české soukr. SOUPraha | 10 | 2,5 | bez zkoušky | 13 | 3 | |
| Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště, HlinskoHlinsko | 12 | 2,1 | bez zkoušky | ≈ průměr | 4 | |
| Integrovaná střední škola ChebDalovice · internát | 23 | 2,4 | bez zkoušky | 10 | 4 | |
| Integrovaná střední škola HodonínHodonín · internát | 36 | 2,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| LITEGRA - Střední škola a Mateřská školaLitoměřice | 16 | 2,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Masarykova střední škola LetoviceLetovice · Výroba nábytku · internát | 30 | 1,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠChomutov · internát | 22 | 3,7 | bez zkoušky | 12 | – | |
| SOŠ stavební a SOU stavebníKolín · internát | 30 | 4,0 | bez zkoušky | 72 | – | |
| SOŠ zdravotnická a SOU, Český Krumlov, Tavírna 34Chvalšiny | 10 | 2,3 | bez zkoušky | 10 | 3 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáÚstí nad Labem · internát | 24 | 2,1 | bez zkoušky | 9 | 8 | |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Praha · 1leté zkrácené studium | 5 | 0,2 | bez zkoušky | 28 | 5 | |
| Stř.uměleckoprům.škola hud.nástr. a náb.Hradec Králové · Výroba nábytku · internát | 25 | 2,6 | bez zkoušky | 43 | – | |
| Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, KřivoklátKřivoklát · internát | 8 | 3,8 | bez zkoušky | 70 | – | |
| Střední odborná škola JarovPraha · internát | 48 | 4,8 | bez zkoušky | 41 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Truhlář v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 52 oborů s 329 místy, nejvíc míst: Střední odborné učiliště, Lišov (18 míst); Střední škola a Základní škola, Oselce (16 míst); Střední odborné učiliště, Praha 4 (15 míst).
Kolik škol nabízí obor Truhlář v Česku?
Obor Truhlář v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 94 škol s 2 193 místy. Soukromé nebo církevní jsou 10 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obor Truhlář přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 100 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.