Gymnázium · 79-41-K/61
Gymnázium – Gymnázium Evolution, s.r.o.
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Evolution, s.r.o.: v roce 2026 241 přihlášek na 50 míst, přijato 44. Nejnižší výsledek přijatého byl 57 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 4,8
- 241 přihlášek, 50 míst
- Přijato v 1. kole
- 44
- 18 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 57ze 100
- těžké
- Průměr přijatých
- 69bodů
- 86. percentil
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium – Všeobecné gymnázium (šestileté)
Přijatí v 2026: nejméně 57, v průměru 69, nejvíc 88 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 57 | 68,7 | 50 | 241 | 4,8 | 69,9 | 57,6 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 58,9 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 52,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 54 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 48,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 47,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 50 | 241 | 113 | 44 | 57 | 69 | 70. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 29 přijato na školu s vyšší prioritou, 83 pro nedostatek míst, 79 nesplnili podmínky, 6 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium – všeobecné (šestileté)
Přijatí v 2025: nejméně 44, v průměru 62, nejvíc 84 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44 | 61,7 | 54 | 274 | 5,1 | 50,2 | 54,1 |
| 2024 | 44 | 65,2 | 54 | 260 | 4,8 | 38,3 | 55 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 58,9 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 52,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 54 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 48,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 47,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 54 | 274 | 125 | 71 | 44 | 62 | 50. |
| 2024, 1. kolo | 54 | 260 | 117 | 56 | 44 | 65 | 38. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 33 přijato na školu s vyšší prioritou, 80 pro nedostatek míst, 106 nesplnili podmínky, 8 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Klasické gymnázium Modřany a základní škola, s.r.o. – Gymnázium61
- Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium59
- Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Dvojjazyčné gymnázium37
- Gymnázium Na Pražačce, Praha 3 – Gymnázium37
- Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 – Gymnázium31
- Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha s.r.o. – Gymnázium28
- Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2 – Gymnázium27
- Rakouské gymnázium v Praze – Dvojjazyčné gymnázium27
- The English College in Prague - Anglické gymnázium – Dvojjazyčné gymnázium22
- Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium21
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.