Gymnázium · 79-41-K/61

Gymnázium – Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2: v roce 2026 651 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 72 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
21,7
651 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
5 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
72ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
77bodů
94. percentil

Přijímačky ze 7. třídy

Gymnázium (šestileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 72, v průměru 77, nejvíc 90 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 22,8 22,8 Přihlášek na místo 2026: 21,7 21,7 Průměr přijatých 2025: 69,9 Průměr přijatých 2026: 77,4 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 65 65 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 72 72
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 87,4 Percentil posledního přijatého 2026: 90,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 53,4 53,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 53,8 53,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 53,5 53,5 Průměrný percentil uchazečů 2020: 51,5 51,5 Průměrný percentil uchazečů 2021: 51,2 51,2 Průměrný percentil uchazečů 2022: 54,4 54,4 Průměrný percentil uchazečů 2023: 52,9 52,9 Průměrný percentil uchazečů 2025: 52,3 52,3 Průměrný percentil uchazečů 2026: 57,4 57,4
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 72 77,4 30 651 21,7 90,2 57,4
2025 65 69,9 30 685 22,8 87,4 52,3
2023 starý test – – – – – – 52,9
2022 starý test – – – – – – 54,4
2021 starý test – – – – – – 51,2
2020 starý test – – – – – – 51,5
2019 starý test – – – – – – 53,5
2018 starý test – – – – – – 53,8
2017 starý test – – – – – – 53,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 651 197 30 72 77 90.
2025, 1. kolo 30 685 224 30 65 70 87.

Nepřijati v 1. kole 2026: 86 přijato na školu s vyšší prioritou, 147 pro nedostatek míst, 388 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
1 / 10
80–84
5 / 21
75–79
16 / 46
70–74
7 / 43
65–69
0 / 55
60–64
0 / 57
55–59
0 / 46
50–54
0 / 60
45–49
0 / 73
40–44
0 / 69
35–39
0 / 53
30–34
0 / 38
25–29
0 / 29
20–24
0 / 28
15–19
0 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky ze 7. třídy

Gymnázium – Cesta k celoživotnímu vzdělávání (šestileté)

Přijatí v 2024: nejméně 69, v průměru 74, nejvíc 84 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 86,3 Průměrný percentil uchazečů 2017: 53,4 53,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 53,8 53,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 53,5 53,5 Průměrný percentil uchazečů 2020: 51,5 51,5 Průměrný percentil uchazečů 2021: 51,2 51,2 Průměrný percentil uchazečů 2022: 54,4 54,4 Průměrný percentil uchazečů 2023: 52,9 52,9 Průměrný percentil uchazečů 2024: 52,5 52,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 69 73,6 30 737 24,6 86,3 52,5
2023 starý test – – – – – – 52,9
2022 starý test – – – – – – 54,4
2021 starý test – – – – – – 51,2
2020 starý test – – – – – – 51,5
2019 starý test – – – – – – 53,5
2018 starý test – – – – – – 53,8
2017 starý test – – – – – – 53,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 30 737 214 30 69 74 86.

Nepřijati v 1. kole 2024: 83 přijato na školu s vyšší prioritou, 570 pro nedostatek míst, 54 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
1 / 10
80–84
5 / 21
75–79
16 / 46
70–74
7 / 43
65–69
0 / 55
60–64
0 / 57
55–59
0 / 46
50–54
0 / 60
45–49
0 / 73
40–44
0 / 69
35–39
0 / 53
30–34
0 / 38
25–29
0 / 29
20–24
0 / 28
15–19
0 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium299
  2. Gymnázium Na Pražačce, Praha 3 – Gymnázium249
  3. Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 – Gymnázium166
  4. Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1 – Gymnázium115
  5. Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium95
  6. Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Dvojjazyčné gymnázium83
  7. Gymnázium Čakovice, Praha 9 – Gymnázium52
  8. Gymnázium Evolution, s.r.o. – Gymnázium27
  9. Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1 – Dvojjazyčné gymnázium22
  10. Klasické gymnázium Modřany a základní škola, s.r.o. – Gymnázium19

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.