Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Příbram

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Příbram: v roce 2026 226 přihlášek na 120 míst, přijato 119. Nejnižší výsledek přijatého byl 43 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,9
226 přihlášek, 120 míst
Přijato v 1. kole
119
53 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
43ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
67bodů
75. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 43, v průměru 67, nejvíc 92 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2025: 1,8 1,8 Přihlášek na místo 2026: 1,9 1,9 Průměr přijatých 2024: 76,7 Průměr přijatých 2025: 69,4 Průměr přijatých 2026: 67,2 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 56 56 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 49 49 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 43 43
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 53,5 Percentil posledního přijatého 2025: 53,7 Percentil posledního přijatého 2026: 39 Průměrný percentil uchazečů 2017: 73,8 73,8 Průměrný percentil uchazečů 2018: 73,8 73,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 73,2 73,2 Průměrný percentil uchazečů 2020: 72,4 72,4 Průměrný percentil uchazečů 2021: 75,6 75,6 Průměrný percentil uchazečů 2022: 71,1 71,1 Průměrný percentil uchazečů 2023: 74,5 74,5 Průměrný percentil uchazečů 2024: 76 76 Průměrný percentil uchazečů 2025: 79,5 79,5 Průměrný percentil uchazečů 2026: 76,5 76,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 43 67,2 120 226 1,9 39 76,5
2025 49 69,4 120 211 1,8 53,7 79,5
2024 56 76,7 120 242 2,0 53,5 76
2023 starý test – – – – – – 74,5
2022 starý test – – – – – – 71,1
2021 starý test – – – – – – 75,6
2020 starý test – – – – – – 72,4
2019 starý test – – – – – – 73,2
2018 starý test – – – – – – 73,8
2017 starý test – – – – – – 73,8

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 120 226 112 119 43 67 39.
2025, 1. kolo 120 211 125 120 49 69 54.
2024, 1. kolo 120 242 133 120 56 77 54.

Nepřijati v 1. kole 2026: 99 přijato na školu s vyšší prioritou, 7 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
3 / 8
85–89
4 / 17
80–84
15 / 28
75–79
16 / 31
70–74
13 / 28
65–69
15 / 35
60–64
22 / 28
55–59
11 / 15
50–54
13 / 16
45–49
7 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Obchodní akademie a Vyšší odborná škola, Příbram I – Ekonomické lyceum56
  2. Obchodní akademie a Vyšší odborná škola, Příbram I – Obchodní akademie55
  3. Gymnázium Karla Čapka, Dobříš – Gymnázium50
  4. Střední škola pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie Příbram – Pedagogické lyceum34
  5. Střední zdrav. škola a VOŠ zdravotnická – Zdravotnické lyceum32
  6. Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram II – Stavebnictví27
  7. Gymnázium Václava Hraběte, Hořovice – Gymnázium15
  8. Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram II – Informační technologie11
  9. Střední zdrav. škola a VOŠ zdravotnická – Praktická sestra11
  10. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Dubno – Bezpečnostně právní činnost10

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.