Gymnázium · 79-41-K/61

Gymnázium – Gymnázium, Milevsko

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Milevsko: v roce 2025 57 přihlášek na 30 míst, přijato 26. Nejnižší výsledek přijatého byl 30 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,9
57 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
26
46 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
30ze 100
volné
Průměr přijatých
46bodů
53. percentil

Přijímačky ze 7. třídy

Gymnázium (šestileté)

Přijatí v 2025: nejméně 30, v průměru 46, nejvíc 66 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,5 1,5 Přihlášek na místo 2025: 1,9 1,9 Průměr přijatých 2024: 47,2 Průměr přijatých 2025: 45,8 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 30 30 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 30 30
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 12,7 Percentil posledního přijatého 2025: 20,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 46,5 46,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 25 25 Průměrný percentil uchazečů 2019: 54 54 Průměrný percentil uchazečů 2020: 45,7 45,7 Průměrný percentil uchazečů 2021: 31,8 31,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 32,8 32,8 Průměrný percentil uchazečů 2023: 39 39 Průměrný percentil uchazečů 2024: 48,7 48,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 40,7 40,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 30 45,8 30 57 1,9 20,1 40,7
2024 30 47,2 30 46 1,5 12,7 48,7
2023 starý test – – – – – – 39
2022 starý test – – – – – – 32,8
2021 starý test – – – – – – 31,8
2020 starý test – – – – – – 45,7
2019 starý test – – – – – – 54
2018 starý test – – – – – – 25
2017 starý test – – – – – – 46,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 30 57 35 26 30 46 20.
2024, 1. kolo 30 46 23 29 30 47 13.
2024, 2. kolo 2 13 8 2 – – –

Nepřijati v 1. kole 2025: 8 přijato na školu s vyšší prioritou, 18 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky, 4 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
60–64
4 / 7
55–59
2 / 6
50–54
4 / 5
45–49
1 / 6
40–44
9 / 10
35–39
5 / 7
30–34
4 / 8
25–29
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky ze 7. třídy

Gymnázium – Škola bránou do života (šestileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 30, v průměru 46, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 16,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 46,5 46,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 25 25 Průměrný percentil uchazečů 2019: 54 54 Průměrný percentil uchazečů 2020: 45,7 45,7 Průměrný percentil uchazečů 2021: 31,8 31,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 32,8 32,8 Průměrný percentil uchazečů 2023: 39 39 Průměrný percentil uchazečů 2026: 45,4 45,4
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 30 46,3 30 60 2,0 16,4 45,4
2023 starý test – – – – – – 39
2022 starý test – – – – – – 32,8
2021 starý test – – – – – – 31,8
2020 starý test – – – – – – 45,7
2019 starý test – – – – – – 54
2018 starý test – – – – – – 25
2017 starý test – – – – – – 46,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 60 36 29 30 46 16.

Nepřijati v 1. kole 2026: 17 přijato na školu s vyšší prioritou, 13 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
60–64
4 / 7
55–59
2 / 6
50–54
4 / 5
45–49
1 / 6
40–44
9 / 10
35–39
5 / 7
30–34
4 / 8
25–29
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Písek – Gymnázium20
  2. Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor – Dvojjazyčné gymnázium9
  3. Gymnázium, Soběslav – Gymnázium4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.