Gymnázium · 79-41-K/61
Gymnázium – Gymnázium, Písek
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Písek: v roce 2024 53 přihlášek na 30 míst, přijato 29. Nejnižší výsledek přijatého byl 34 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 1,8
- 53 přihlášek, 30 míst
- Přijato v 1. kole
- 29
- 55 % přihlášek
- Stačilo bodů (2024)
- 34ze 100
- volné
- Průměr přijatých
- 52bodů
- 54. percentil
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium (šestileté)
Přijatí v 2024: nejméně 34, v průměru 52, nejvíc 81 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 34 | 52,1 | 30 | 53 | 1,8 | 19,1 | 43 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 39,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 29,5 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 37,2 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 45,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 35,3 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 25,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 34,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 30 | 53 | 36 | 29 | 34 | 52 | 19. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 11 přijato na školu s vyšší prioritou, 4 pro nedostatek míst, 8 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium – všeobecné (šestileté)
Přijatí v 2025: nejméně 38, v průměru 46, nejvíc 65 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38 | 45,9 | 30 | 62 | 2,1 | 37,1 | 39,9 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 39,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 29,5 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 37,2 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 45,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 35,3 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 25,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 34,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 30 | 62 | 34 | 14 | 38 | 46 | 37. |
| 2025, 2. kolo | 15 | 59 | 38 | 15 | 44 | 52 | 50. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 12 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 34 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium – ŠVP pro šestileté gymnázium (šestileté)
Přijatí v 2026: nejméně 38, v průměru 48, nejvíc 62 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 38 | 48 | 30 | 62 | 2,1 | 32 | 37,1 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 39,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 29,5 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 37,2 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 45,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 35,3 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 25,6 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 34,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 62 | 55 | 26 | 38 | 48 | 32. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 4 přijato na školu s vyšší prioritou, 5 pro nedostatek míst, 23 nesplnili podmínky, 4 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Milevsko – Gymnázium20
- Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor – Dvojjazyčné gymnázium4
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.