Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Plzeň

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Plzeň: v roce 2026 109 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 71 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,6
109 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
28 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
71ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
83bodů
93. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – matematika a přírodní vědy

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 71, v průměru 83, nejvíc 100 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,9 1,9 Přihlášek na místo 2025: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2026: 3,6 3,6 Průměr přijatých 2024: 86,9 Průměr přijatých 2025: 71,1 Průměr přijatých 2026: 83,2 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 72 72 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 51 51 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 71 71
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 75,8 Percentil posledního přijatého 2025: 57,3 Percentil posledního přijatého 2026: 82,3 Průměrný percentil uchazečů 2017: 82 82 Průměrný percentil uchazečů 2018: 82,5 82,5 Průměrný percentil uchazečů 2019: 81,3 81,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 79,9 79,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 75,3 75,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 81,7 81,7 Průměrný percentil uchazečů 2023: 79,2 79,2 Průměrný percentil uchazečů 2024: 86,5 86,5 Průměrný percentil uchazečů 2025: 84,2 84,2 Průměrný percentil uchazečů 2026: 82,8 82,8
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 71 83,2 30 109 3,6 82,3 82,8
2025 51 71,1 32 63 2,0 57,3 84,2
2024 72 86,9 32 62 1,9 75,8 86,5
2023 starý test – – – – – – 79,2
2022 starý test – – – – – – 81,7
2021 starý test – – – – – – 75,3
2020 starý test – – – – – – 79,9
2019 starý test – – – – – – 81,3
2018 starý test – – – – – – 82,5
2017 starý test – – – – – – 82

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 109 51 30 71 83 82.
2025, 1. kolo 32 63 32 32 51 71 57.
2024, 1. kolo 32 62 39 32 72 87 76.

Nepřijati v 1. kole 2026: 40 přijato na školu s vyšší prioritou, 32 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
95–99
4 / 5
90–94
7 / 13
85–89
12 / 20
80–84
13 / 25
75–79
18 / 25
70–74
6 / 34
65–69
1 / 23
60–64
0 / 27
55–59
0 / 15
50–54
1 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 71, v průměru 83, nejvíc 98 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,1 2,1 Přihlášek na místo 2025: 4,5 4,5 Přihlášek na místo 2026: 4,1 4,1 Průměr přijatých 2024: 81,6 Průměr přijatých 2025: 75,3 Průměr přijatých 2026: 82,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 64 64 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 67 67 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 71 71
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 64,9 Percentil posledního přijatého 2025: 82,2 Percentil posledního přijatého 2026: 82,3 Průměrný percentil uchazečů 2017: 82 82 Průměrný percentil uchazečů 2018: 82,5 82,5 Průměrný percentil uchazečů 2019: 81,3 81,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 79,9 79,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 75,3 75,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 81,7 81,7 Průměrný percentil uchazečů 2023: 79,2 79,2 Průměrný percentil uchazečů 2024: 83,9 83,9 Průměrný percentil uchazečů 2025: 81,8 81,8 Průměrný percentil uchazečů 2026: 81,4 81,4
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 71 82,5 30 123 4,1 82,3 81,4
2025 67 75,3 32 144 4,5 82,2 81,8
2024 64 81,6 64 132 2,1 64,9 83,9
2023 starý test – – – – – – 79,2
2022 starý test – – – – – – 81,7
2021 starý test – – – – – – 75,3
2020 starý test – – – – – – 79,9
2019 starý test – – – – – – 81,3
2018 starý test – – – – – – 82,5
2017 starý test – – – – – – 82

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 123 59 30 71 83 82.
2025, 1. kolo 32 144 57 32 67 75 82.
2024, 1. kolo 64 132 59 64 64 82 65.

Nepřijati v 1. kole 2026: 37 přijato na školu s vyšší prioritou, 49 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
95–99
4 / 5
90–94
7 / 13
85–89
12 / 20
80–84
13 / 25
75–79
18 / 25
70–74
6 / 34
65–69
1 / 23
60–64
0 / 27
55–59
0 / 15
50–54
1 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všobecné

Přidat do přihlášky

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 Průměrný percentil uchazečů 2017: 82 82 Průměrný percentil uchazečů 2018: 82,5 82,5 Průměrný percentil uchazečů 2019: 81,3 81,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 79,9 79,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 75,3 75,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 81,7 81,7 Průměrný percentil uchazečů 2023: 79,2 79,2
  • Průměrný percentil uchazečů

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 – – 10 7 0,7 – –
2023 starý test – – – – – – 79,2
2022 starý test – – – – – – 81,7
2021 starý test – – – – – – 75,3
2020 starý test – – – – – – 79,9
2019 starý test – – – – – – 81,3
2018 starý test – – – – – – 82,5
2017 starý test – – – – – – 82

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 10 7 5 2 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 1 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 4 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
95–99
4 / 5
90–94
7 / 13
85–89
12 / 20
80–84
13 / 25
75–79
18 / 25
70–74
6 / 34
65–69
1 / 23
60–64
0 / 27
55–59
0 / 15
50–54
1 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Masarykovo gymnázium, Plzeň – Gymnázium44
  2. Gymnázium Luďka Pika, Plzeň – Gymnázium36
  3. Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň – Zdravotnické lyceum22
  4. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň – Technické lyceum19
  5. Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany – Gymnázium18
  6. Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy – Gymnázium14
  7. Obchodní akademie, Plzeň – Ekonomické lyceum12
  8. Obchodní akademie, Plzeň – Obchodní akademie12
  9. Gymnázium Františka Křižíka a základní škola, s.r.o. – Gymnázium12
  10. SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara – Pedagogické lyceum12

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.