Gymnázium · 79-41-K/81

Gymnázium – Gymnázium, Stříbro

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Stříbro: v roce 2024 60 přihlášek na 32 míst, přijato 32. Nejnižší výsledek přijatého byl 37 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,9
60 přihlášek, 32 míst
Přijato v 1. kole
32
53 % přihlášek
Stačilo bodů (2024)
37ze 100
volné
Průměr přijatých
55bodů
48. percentil

Přijímačky z 5. třídy

Gymnázium (osmileté)

Přijatí v 2024: nejméně 37, v průměru 55, nejvíc 76 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 19 Průměrný percentil uchazečů 2017: 39,3 39,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 43,2 43,2 Průměrný percentil uchazečů 2019: 34,1 34,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 41,5 41,5 Průměrný percentil uchazečů 2021: 45,1 45,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 45,2 45,2 Průměrný percentil uchazečů 2023: 38,3 38,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 35,1 35,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 37 54,8 32 60 1,9 19 35,1
2023 starý test – – – – – – 38,3
2022 starý test – – – – – – 45,2
2021 starý test – – – – – – 45,1
2020 starý test – – – – – – 41,5
2019 starý test – – – – – – 34,1
2018 starý test – – – – – – 43,2
2017 starý test – – – – – – 39,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 32 60 53 32 37 55 19.

Nepřijati v 1. kole 2024: 6 přijato na školu s vyšší prioritou, 8 pro nedostatek míst, 14 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
45–49
3 / 6
40–44
5 / 5
30–34
8 / 9
25–29
1 / 6
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 5. třídy

Gymnázium – všeobecné osmileté gymnázium (osmileté)

Přijatí v 2025: nejméně 28, v průměru 44, nejvíc 84 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 18,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 39,3 39,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 43,2 43,2 Průměrný percentil uchazečů 2019: 34,1 34,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 41,5 41,5 Průměrný percentil uchazečů 2021: 45,1 45,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 45,2 45,2 Průměrný percentil uchazečů 2023: 38,3 38,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 34,7 34,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 28 44 30 54 1,8 18,1 34,7
2023 starý test – – – – – – 38,3
2022 starý test – – – – – – 45,2
2021 starý test – – – – – – 45,1
2020 starý test – – – – – – 41,5
2019 starý test – – – – – – 34,1
2018 starý test – – – – – – 43,2
2017 starý test – – – – – – 39,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 30 54 40 28 28 44 18.

Nepřijati v 1. kole 2025: 6 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 20 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
45–49
3 / 6
40–44
5 / 5
30–34
8 / 9
25–29
1 / 6
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 5. třídy

Gymnázium – Škola pro 21. století (osmileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 28, v průměru 47, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 13,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 39,3 39,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 43,2 43,2 Průměrný percentil uchazečů 2019: 34,1 34,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 41,5 41,5 Průměrný percentil uchazečů 2021: 45,1 45,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 45,2 45,2 Průměrný percentil uchazečů 2023: 38,3 38,3 Průměrný percentil uchazečů 2026: 36,4 36,4
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 28 47,3 30 52 1,7 13,4 36,4
2023 starý test – – – – – – 38,3
2022 starý test – – – – – – 45,2
2021 starý test – – – – – – 45,1
2020 starý test – – – – – – 41,5
2019 starý test – – – – – – 34,1
2018 starý test – – – – – – 43,2
2017 starý test – – – – – – 39,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 52 42 30 28 47 13.

Nepřijati v 1. kole 2026: 6 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 16 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
45–49
3 / 6
40–44
5 / 5
30–34
8 / 9
25–29
1 / 6
20–24
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně – Gymnázium18
  2. Masarykovo gymnázium, Plzeň – Gymnázium3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.