Střední škola · krajská

Gymnázium, Teplice

Gymnázium, Teplice je krajská střední škola v Teplicích. Do střední školy chodí 894 žáků z 900 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 16 uchazečů na 10 míst; poslední přijatý měl 42 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 67. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium krajská
Porovnat s jinou školou
Žáků
894
z 900 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2024)
54bodů ze 100
Gymnázium – Gymnázium - osmileté studium (osmileté) · mírný převis
Maturita ČJ 2026
67.percentil
úspěšnost 98 %
Poslední inspekce ČŠI
2/2019
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Gymnázium, Teplice, Čs. dobrovolců 11, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Čs. dobrovolců 530/11, 415 01 Teplice
Zřizovatel
Ústecký kraj
Web
www.gymtce.cz
IČO
61515451
RED_IZO
600011216

Místa výuky

  • SŠ: Alejní 654/46, 415 01 Teplice
  • SŠ: Čs. dobrovolců 530/11, 415 01 Teplice
  • SŠ: Čs. dobrovolců 2014/11, 415 01 Teplice

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: Škola věnuje zvláštní péči nadaným studentům, zřizuje skupiny pro talentované. Studentům je nabízena široká škála volitelných předmětů. V blízkosti školy je školní jídelna. Škola pořádá poznávací a jazykové zájezdy; v rámci projektů spolupracuje se zahraničními školami. Má dobré materiální zázemí (PC s dataprojektory v učebnách, sportovní areál, skleník, didaktický park, laboratoře) a kvalifikovaný pedagogický sbor. DOD: 5. 12. 2026.

Jazyky
angličtina, čeština, francouzština, latina, němčina, ruština, španělština

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: čtyřletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

69/100

průměr

Lepší než 69 % čtyřletých gymnázií. Odhad s nejistotou: 59–82.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 46/100

    čeština 65. percentil · angličtina 67. percentil · úspěšnost 97,8 % · 447 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 98/100

    +5,4 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +6,4)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 47/100

    1,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 95 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 53/100

    kvalifikovaní učitelé 98 % úvazků · 24,8 žáka na třídu

V Česku
93. místo ze všech 297 čtyřletých gymnázií
Ústecký kraj
5. místo ze všech 18 v kraji
Skupina
Čtyřletá gymnázia

Další skupiny oborů školy: osmiletá gymnázia: 83 (nadprůměr)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 000081922 · 2025/26 900 89499 % kapacity 36 24,8nejvíc 29 74,3 1,9 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky 10 16 8 6 42 63 mírný převis 2025: 34
Gymnázium – Gymnázium - distanční studium79-41-K/41 · 4 roky 20 15 7 4 málo dat –
Gymnázium – Gymnázium - čtyřleté studium79-41-K/41 · 4 roky 168 313 179 167 37 69 mírný převis
Gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky Přidat do přihlášky 29 96 70 27 38 53 mírný převis 2025: 38
Gymnázium – Gymnázium - osmileté studium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky 28 100 72 27 54 67 mírný převis
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2025 2026 Gymnázium 2025: 34 Gymnázium 2026: 42 Gymnázium (osmileté) 2025: 38 Gymnázium (osmileté) 2026: 38
  • Gymnázium (osmileté)
  • Gymnázium

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor20262025
Gymnázium (osmileté)3838
Gymnázium4234

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 189 98,4 % 67. 24 % 51.
2025jaro + podzim 209 98,1 % 70. 37 % 56.
2024jaro + podzim 185 98,4 % 66. 32 % 50.
2023jaro + podzim 157 98,7 % 65. 17 % 57.
2022jaro + podzim 167 97,6 % 66. 25 % 55.
2021jaro + podzim 161 98,8 % 64. 32 % 58.
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • GYMNÁZIUM 4LETÉ: 134 maturantů, úspěšnost 97,8 %, čeština 65. percentil
  • GYMNÁZIUM 8LETÉ: 55 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 71. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 4leté

nad očekáváním +6,4 percentilového bodu (± 2,3)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 6,4 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
65. percentil v češtině (650 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
65. percentil (447 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,5
Očekáváno
59. percentil, pásmo 56.–61.

Gymnázium 8leté

nad očekáváním +10,5 percentilového bodu (± 3,9)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 10,5 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2017–2018
36. percentil v češtině (177 uchazečů)
Maturita z češtiny 2025–2026
76. percentil (108 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,6
Očekáváno
66. percentil, pásmo 62.–70.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 97 obcí, ve kterých žije 21 090 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Ústí nad Labem (20 min), Most (29 min), Litvínov (25 min), Bílina (15 min), Krupka (10 min), Lovosice (23 min), Duchcov (13 min), Dubí (10 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice

    Čs. dobrovolců 2865, 415 01 Teplice · Střední škola

    SŠ Index 390,1 km

    36/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  2. Střední škola AGC a.s.

    Rooseveltovo náměstí 5/5, 415 03 Teplice · Střední škola

    SŠ soukromá Index 871,1 km

    33/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. Střední škola obchodu a služeb, Teplice

    Fráni Šrámka 1350/1, 415 01 Teplice · Střední škola

    SŠ Index 242,2 km

    17/100bodů stačilo (2026)

    volné
  4. Střední škola stavební a strojní, Teplice

    Fráni Šrámka 1350/1, 415 01 Teplice · Střední škola

    SŠ Index 382,2 km

    15/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. GYMNÁZIUM Jana Amose Komenského s.r.o.

    Bystřická 275/27, 417 03 Dubí · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 03,5 km

    43.percentil maturity ČJ

  6. Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště

    Modlany 53, 417 13 Modlany · Střední škola

    SŠ soukromá 5,4 km

    150žáků · 9,4 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.