Střední škola · soukromá

Labská SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o.

Labská SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o. je soukromá střední škola v městské části Pardubice II. Do střední školy chodí 390 žáků z 390 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Veřejnosprávní činnost hlásilo 136 uchazečů na 32 míst; poslední přijatý měl 41 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 32. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ soukromá jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků
390
z 390 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
41bodů ze 100
Veřejnosprávní činnost · mírný převis
Maturita ČJ 2026
32.percentil
úspěšnost 94 %
Poslední inspekce ČŠI
2/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Labská střední odborná škola a Střední odborné učiliště Pardubice, s. r. o.
Adresa ředitelství
U Josefa 118, 530 09 Pardubice
Web
www.labskaskola.cz
IČO
62029754
RED_IZO
600012514

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD: 20.10.2026 od 15:00 do 18:00, 5.12.2026 od 9:00 do 12:00, 12.1.2027 od 15:00 do 18:00 h. Škola zajišťuje odborné exkurze, zahraniční stáže a semináře v Německu, organizuje kurzy, žáci se účastní soutěží. Odborná praxe probíhá u renomovaných zaměstnavatelů v regionu. Výuka se uskutečňuje v moderně vybavených učebnách (multimediální jazyková učebna, gastronomická učebna, učebny vybavené PC a interaktivními tabulemi). K dispozici je školní klub, cukrárna, občerstvení. Pro velký zájem otevíráme 1.ročník nástavbového oboru Podnikání v denní formě. Stravování v areálu školy, oběd 46 Kč. Ubytování - DM a ŠJ Pardubice, Rožkova 331 (2 000 Kč); DM při SPŠ stavební Pardubice - Rybitví, Sokolovská 150 (1 600 Kč).

Ubytování
ano (domov mládeže / internát)
Stravování
ano
Jazyky
angličtina, němčina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

67/100

průměr

Lepší než 67 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 51–80.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 49/100

    čeština 37. percentil · angličtina 38. percentil · úspěšnost 94,8 % · 115 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 62/100

    +0,4 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +0,5)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 75/100

    1,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 99 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 53/100

    kvalifikovaní učitelé 97 % úvazků · 24,4 žáka na třídu

V Česku
254. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Pardubický kraj
17. místo ze všech 46 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: 89 (nadprůměr)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 062029754 · 2025/26 390 390100 % kapacity 16 24,4nejvíc 34 29,1 3,4 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Cukrář29-54-H/01 · 3 roky · školné 5 800 Kč/rok Přidat do přihlášky 16 68 18 15 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Podnikání64-41-L/51 · 2 roky · školné 22 000 Kč/rok 22 70 29 22 27 38 volné
Hotelnictví – Hotelnictví a event management65-42-M/01 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 20 74 18 20 27 38 volné 2025: 33
2024: 29
Kuchař - číšník65-51-H/01 · 3 roky · školné 5 800 Kč/rok Přidat do přihlášky 26 68 11 25 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Veřejnosprávní činnost68-43-M/01 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 32 136 40 31 41 55 mírný převis 2025: 32
2024: 45
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Hotelnictví – Hotelnictví a event management 2024: 29 Hotelnictví – Hotelnictví a event management 2025: 33 Hotelnictví – Hotelnictví a event management 2026: 27 Veřejnosprávní činnost 2024: 45 Veřejnosprávní činnost 2025: 32 Veřejnosprávní činnost 2026: 41
  • Veřejnosprávní činnost
  • Hotelnictví – Hotelnictví a event management

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Veřejnosprávní činnost413245
Hotelnictví – Hotelnictví a event management273329

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 46 93,8 % 32. – –
2025jaro + podzim 53 94,4 % 39. – –
2024jaro + podzim 50 90,2 % 35. – –
2023jaro + podzim 56 91,1 % 41. – –
2022jaro + podzim 30 83,9 % 27. – –
2021jaro + podzim 36 88,9 % 39. – –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • SOŠ HOTELOVÉ A PODNIKATELSKÉ: 15 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 35. percentil
  • SOŠ PEDAGOGICKÉ A HUMANITNÍ: 31 maturantů, úspěšnost 90,9 %, čeština 31. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ hotelové a podnikatelské

v rámci očekávání +0,5 percentilového bodu (± 4,1)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
39. percentil v češtině (210 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
37. percentil (115 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,8
Očekáváno
37. percentil, pásmo 33.–41.
SOŠ hotelové a podnikatelské
+6,0 p. b., nad očekáváním (45 maturantů)
SOŠ pedagogické a humanitní
−3,0 p. b., v rámci očekávání (70 maturantů)

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 181 obcí, ve kterých žije 18 339 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Hradec Králové (23 min), Chrudim (16 min), Přelouč (20 min), Holice (26 min), Heřmanův Městec (18 min), Sezemice (13 min), Slatiňany (18 min), Lázně Bohdaneč (14 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Střední škola cestovního ruchu a grafického designu, s.r.o.

    U Josefa 118, 530 09 Pardubice · Střední škola

    SŠ soukromá Index 870,0 km

    38/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  2. Střední průmyslová škola chemická Pardubice

    Poděbradská 94, 530 09 Pardubice · Střední škola

    SŠ Index 760,3 km

    53/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  3. Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice

    Poděbradská 93, 530 09 Pardubice · Střední škola

    SŠ Index 540,5 km

    28/100bodů stačilo (2026)

    volné
  4. Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice

    náměstí Republiky 116, 530 02 Pardubice · Střední škola

    SŠ Index 31,4 km

    30/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ

    Klášterní 52, 530 02 Pardubice · Střední škola

    SŠ soukromá 1,6 km

    25žáků · 8,3 na třídu

  6. Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449

    Mozartova 449, 530 09 Pardubice · Střední škola

    Gymnázium Index 901,6 km

    71/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.