Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium Brno-Bystrc
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Brno-Bystrc: v roce 2026 205 přihlášek na 45 míst, přijato 42. Nejnižší výsledek přijatého byl 66 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 4,6
- 205 přihlášek, 45 míst
- Přijato v 1. kole
- 42
- 20 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 66ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 82bodů
- 92. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 66, v průměru 82, nejvíc 94 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 81,6 | 45 | 205 | 4,6 | 75,8 | 78,9 |
| 2024 | 81 | 89,5 | 30 | 138 | 4,6 | 86,7 | 81,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,7 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 78 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,1 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,4 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,2 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,8 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 45 | 205 | 106 | 42 | 66 | 82 | 76. |
| 2024, 1. kolo | 30 | 138 | 84 | 29 | 81 | 90 | 87. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 54 přijato na školu s vyšší prioritou, 86 pro nedostatek míst, 20 nesplnili podmínky, 3 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – čtyřleté studium - zaměření na AJ
Přijatí v 2025: nejméně 63, v průměru 76, nejvíc 92 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 63 | 76,4 | 45 | 161 | 3,6 | 76,7 | 77,9 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,7 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 78 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,1 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,4 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,2 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,8 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 45 | 161 | 94 | 45 | 63 | 76 | 77. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 37 přijato na školu s vyšší prioritou, 59 pro nedostatek míst, 20 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Brno, Slovanské náměstí – Gymnázium35
- Moravské gymnázium Brno s.r.o. – Gymnázium30
- Gymnázium Matyáše Lercha, Brno – Gymnázium28
- Gymnázium Brno, Elgartova – Gymnázium20
- Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská – Obchodní akademie18
- Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská – Ekonomické lyceum18
- Gymnázium Mojmírovo náměstí s.r.o. – Gymnázium13
- Gymnázium Brno, Křenová – Gymnázium13
- Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše – Gymnázium11
- Střední průmyslová škola chemická a gymnázium Brno, Vranovská – Gymnázium11
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.