Gymnázium · 79-42-K/41

Gymnázium se sportovní přípravou – Gymnázium Třebíč

Obor Gymnázium se sportovní přípravou na škole Gymnázium Třebíč: v roce 2026 21 přihlášek na 15 míst, přijato 12. Nejnižší výsledek přijatého byl 47 bodů ze…

Přihlášek na místo
1,4
21 přihlášek, 15 míst
Přijato v 1. kole
12
57 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
47ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
61bodů
67. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium se sportovní přípravou

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 47, v průměru 61, nejvíc 81 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 1,8 1,8 Přihlášek na místo 2026: 1,4 1,4 Průměr přijatých 2025: 64 Průměr přijatých 2026: 60,9 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 50 50 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 47 47
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 55,5 Percentil posledního přijatého 2026: 45,7 Průměrný percentil uchazečů 2017: 82,4 82,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 81,6 81,6 Průměrný percentil uchazečů 2019: 81 81 Průměrný percentil uchazečů 2020: 78 78 Průměrný percentil uchazečů 2021: 74,8 74,8 Průměrný percentil uchazečů 2022: 79,3 79,3 Průměrný percentil uchazečů 2023: 78,3 78,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 70,1 70,1 Průměrný percentil uchazečů 2026: 69,6 69,6
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 47 60,9 15 21 1,4 45,7 69,6
2025 50 64 15 27 1,8 55,5 70,1
2023 starý test – – – – – – 78,3
2022 starý test – – – – – – 79,3
2021 starý test – – – – – – 74,8
2020 starý test – – – – – – 78
2019 starý test – – – – – – 81
2018 starý test – – – – – – 81,6
2017 starý test – – – – – – 82,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 15 21 8 12 47 61 46.
2025, 1. kolo 15 27 16 15 50 64 56.

Nepřijati v 1. kole 2026: 8 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium Jihlava – Gymnázium se sportovní přípravou8
  2. Bráfova akademie, SŠ a JazŠ – Obchodní akademie8
  3. Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice – Gymnázium5
  4. Gymnázium Jihlava – Gymnázium4
  5. Bráfova akademie, SŠ a JazŠ – Ekonomické lyceum3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.