Střední škola · krajská

Gymnázium Uherské Hradiště

Gymnázium Uherské Hradiště je krajská střední škola v Uherském Hradišti. Do střední školy chodí 933 žáků z 1 000 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 246 uchazečů na 120 míst; poslední přijatý měl 63 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 81. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium krajská jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků
933
z 1 000 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
63bodů ze 100
Gymnázium · těžké
Maturita ČJ 2026
81.percentil
úspěšnost 100 %
Poslední inspekce ČŠI
2/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Gymnázium Uherské Hradiště
Adresa ředitelství
Velehradská třída 218, 686 01 Uherské Hradiště
Zřizovatel
Zlínský kraj
Web
www.guh.cz
IČO
60371684
RED_IZO
600015467

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD: 20.-21.11.2026, 15.1.2027

Stravování
ano
Jazyky
angličtina, francouzština, němčina, ruština, španělština

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: čtyřletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

špička

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 68–100 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (90–100) ve skupině čtyřletá gymnázia.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 79/100

    čeština 78. percentil · angličtina 74. percentil · úspěšnost 100,0 % · 355 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 66/100

    +1,3 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +1,5)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 77/100

    1,3 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 100 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 58/100

    kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 29,2 žáka na třídu

V Česku
26. místo ze všech 297 čtyřletých gymnázií
Zlínský kraj
2. místo ze všech 15 v kraji
Skupina
Čtyřletá gymnázia

Další skupiny oborů školy: osmiletá gymnázia: 91 (špička)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 060371684 · 2025/26 1 000 93393 % kapacity 32 29,2nejvíc 32 73,3 0,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky 120 246 150 120 63 76 těžké 2025: 58
2024: 59
Gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky Přidat do přihlášky 60 161 126 57 51 64 těžké 2025: 45
2024: 57
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Gymnázium (osmileté) 2024: 57 Gymnázium (osmileté) 2025: 45 Gymnázium (osmileté) 2026: 51 Gymnázium 2024: 59 Gymnázium 2025: 58 Gymnázium 2026: 63
  • Gymnázium
  • Gymnázium (osmileté)

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Gymnázium635859
Gymnázium (osmileté)514557

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 171 100,0 % 81. 24 % 68.
2025jaro + podzim 173 100,0 % 80. 36 % 66.
2024jaro + podzim 172 100,0 % 78. 38 % 70.
2023jaro + podzim 174 99,4 % 80. 33 % 70.
2022jaro + podzim 177 99,4 % 79. 38 % 67.
2021jaro + podzim 173 100,0 % 78. 33 % 66.
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • GYMNÁZIUM 4LETÉ: 119 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 80. percentil
  • GYMNÁZIUM 8LETÉ: 52 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 84. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 4leté

v rámci očekávání +1,5 percentilového bodu (± 2,3)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
79. percentil v češtině (791 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
77. percentil (355 maturantů)
Uchazečů na maturanta
2,2
Očekáváno
76. percentil, pásmo 74.–78.

Gymnázium 8leté

nad očekáváním +7,1 percentilového bodu (± 3,8)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 7,1 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2017–2018
49. percentil v češtině (332 uchazečů)
Maturita z češtiny 2025–2026
84. percentil (105 maturantů)
Uchazečů na maturanta
3,2
Očekáváno
77. percentil, pásmo 73.–80.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 101 obcí, ve kterých žije 9 940 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Otrokovice (28 min), Uherský Brod (21 min), Veselí nad Moravou (22 min), Napajedla (21 min), Staré Město (8 min), Kunovice (7 min), Vracov (29 min), Bzenec (23 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště

    Všehrdova 267, 686 01 Uherské Hradiště · Střední škola

    SŠ Index 880,4 km

    47.percentil maturity ČJ

  2. Střední škola služeb s.r.o.

    Všehrdova 506, 686 01 Uherské Hradiště · Střední škola

    SŠ soukromá Index 310,4 km

    28/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠ

    Kollárova 617, 686 01 Uherské Hradiště · Střední škola

    SŠ Index 360,5 km

    49/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  4. OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ

    Nádražní 22, 686 01 Uherské Hradiště · Střední škola

    SŠ Index 970,5 km

    56/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  5. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město

    Revoluční 747, 686 06 Uherské Hradiště · Střední škola

    Gymnázium Index 80,8 km

    47/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  6. Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o.

    Města Mayen 1536, 686 01 Uherské Hradiště · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 590,8 km

    40/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.